Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop CS6 formátum?

Photoshop CS6 formátum?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet a PS CS6-ban beállítani, hogy automatikusan .jpg-be mentse a képeket, és ne .dsp-be? Azt szeretném, hogyha valahova elmentem másként, akkor ne kelljen mindig kiválasztani a formátumot, hanem egyből döntse el hogy .jpg.

Lehetséges ez?


2015. dec. 12. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem jó menüpontot használsz. Menteni nagyon helyesen PSD-be (nem pedig dsp-be) menti az adott projectet, hiszen az a saját formátuma. Ha máshol is akarod használni, mint Photoshopban, akkor Exportálnod kell! (ctrl-alt-shift-s) Export->Save for web... (exportálás->Mentés webre...)
2015. dec. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tabaki ***** válasza:
Mi a búbánatnak neked Photoshop, ha összekevered valami effektprogrammal?
2015. dec. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2015. dec. 19. 12:17
 4/9 tabaki ***** válasza:
Most ezzel mi van? Mi a köze ahhoz, amit Első írt?
2015. dec. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt szeretném, hogy ne .psd;.pdd fájl legyen az alapértelmezett, hanem a .jpg;png.Amikor mentek másként automatikusan válassza a .jpg;.png fájlt.

Igen tudom lusta dög vagyok, mert nem bírok párat kattintani, amíg kiválasztom, de tényleg zavaró.

Be lehet ezt állítani?

2015. dec. 19. 16:26
 6/9 tabaki ***** válasza:
Most nincs a közelemben egy PS, hogy kipróbáljam -- lehet, hogy nincs is lehetőség rá. A Photoshop ugyanis professzionális program, ami a gyermeteg tgorrentezőknaiv hitével szemben nem jelenti, hogy „nagyon jó”, hanem elsősorban azt, hogy munkára van tervezve. Az grafikus munkája szempontjából egyáltalán nem nyilvánvaló az az óhajod, hogy egy rétegbe lapított, rontott minőségű másolatot menthess derűre-borúra. Amikor valami bemutatóanyagot küldözget a megrendelőnek, jó, ha meg tudja csinálni, de ennek a hébe-korba előforduló tevékenységnek vajmi kevés köze van a munka követelményeihez. Ezért egyáltalán nem lennék meglepve, ha a programot nem lehetne hasznosról tökéletlenre állítani.
2015. dec. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:

+ torrentezők naiv hitével

(bocs, közben csúnya bonyodalmaim támadtak a géppel)

2015. dec. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem.

Azért köszönöm. :)

2015. dec. 19. 19:22
 9/9 anonim ***** válasza:

:) Most nem azért, de elolvastad egyáltalán az első válaszoló írását? Vagy nem értetted? Nem jó menüpontot használsz. JPG-t vagy más veszteséges formátumot nem a Mentés másként - el kell menteni, hanem az exportalas -> mentés webre menüvel. Kipróbáltad, láttad hogy milyen beállítások, előnézet, mennyi lehetőséged van? Ez nem a Paint, itt a mentés másként arra való, hogy egy újabb változatot hozz létre az épp szerkesztett projektről.


Mindegy, ha csak nem érted meg, te tudod, csináld ahogy gondolod, a jó megoldást megkaptad, azt kezdesz vele amit akarsz.


Öreg bácsi elmegy az orvoshoz.

-Doktor úr, ha a vécékefével törlöm ki a fenekem, nagyon kidörzsöli, tudna rá adni valamit?

-De uram, miért nem a papírt használja, az való arra, a kefe nem teljesen erre való.

-Jó, de azt már megszoktam, nem fogok mást használni. Kérem a krémet.

2015. dec. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!