Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Deffragler töredezettségmentes...

Adam1c1 kérdése:

Deffragler töredezettségmentesítőm vajon miért nem működik rendesen?

Figyelt kérdés

Az eddig optimálisan jól teljesítő progim, most eszméletlenül sok szemetet (15 gigát) talált a gépemen, viszont eltakarítani, csak körülbelül a tized részét volt hajlandó. eddig dolgozott 4 gigán 4 órát, most 15 gigán dolgozott kettőt, és eltávolított belőle egyet.

Kb két hónapja van a gépemen, ez a progi, és néhányszor már lefutattam, mindig talált néhány eltávolítandó gigányi szemetet, amit sikerrel el is távolított. Azok úgy kb mindig reális mennyiségűek is voltak. Most viszont rekord menyiséget talált, és nem értem miért nem takarít. Nem futtatok közben semmilyen más programot, sem a böngészőt. Minden alkalmazás, mappa ...stb, be van zárva. nem is használom ez idő alatt a gépet. Nem értem mi baja.

Link a képhez.: [link]



2015. dec. 17. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Valamit félreértettél. Defragmentáláskor nem "takarít" le semmit a program, jól is néznénk ki ha akár egy bit is elveszne. Csupán annyi történik, hogy az össze-vissza elhelyezett fájltöredékeket szépen egymás után rakja sorban, hogy amikor szükség van rájuk, nem ezer helytől kell összekaparni, hanem jönnek egymás után, így kicsit nő a teljesítmény. Az a Gb csak annyit jelent, hogy a nem összefüggően elhelyezett fájlok összes mérete.


Amúgy ez a 13% semmiség, 70% alatt én nem is foglalkozom ilyenekkel. Meg úgy általában, ennek inkább a régebbi, lassú lemezeknél volt értelme, manapság már olyan gyorsak a HDD-k is, hogy alig veszed észre a "gyorsulást". SSD meg teljesen máshogy működik, semmi hasonlót nem szabad rajta csinálni, csak rontja az élettartamát, sebességváltozás meg nulla.

2015. dec. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez normális, a Defraggler a legapróbb fájlokat is töredezettségmentesíti, valamint a nem töredezettekkel együtt úgy pakolássza őket, hogy a szabad helyed összefüggő legyen. Tehát nem csak a töredezett fájlokat rakosgatja. Ez ennyi ideig tart(hat) a fájlok mennyiségétől és elhelyezkedésétől függően. Ezért van a gyors változat, hogy ennyire ne szőrözzön.
2015. dec. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha sokat masoltal, toroltel es irtal a gepre (merevlemezre) akkor nem meglepo ha ennyi toredezett lett


erdemes ezert kulon particiot csinalnod amire olyan fajlokat teszel amit sokat masolsz torolsz stb, es akkor ezt ritkabban toredezetsegmentesited, hisz semmi ertelme valamit mentesiteni ha ugyis letorlod nemsokara es ujat masolsz helyere


ezert erdemes a windows t es az allando (csak olvasott) adataid kulon particiokra telepiteni

nem zavar be ilyenkor sem, es masban sem...

amugy havonta mentesiteni is tulsurunek mondhato mellesleg... szoval ritkitsd


CCleaner t hasznald a szemeteltavolitasra

2015. dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint én tudtam rosszul. nekem azt mondták, hogy a törölt programokból visszamaradt fájltöredékeket eltávolítja, hogy ne dolgozzon rajta fölöslegesen a gép.
2015. dec. 17. 12:20
 5/9 A kérdező kommentje:
rendben. köszönöm, neked is. :-) Van a gépen CCléeaner is.
2015. dec. 17. 12:23
 6/9 anonim ***** válasza:

2015 van, 2 terrás HDD-k vannak, több gigás fájlokkal.

Semmi értelme töredezettség mentesíteni órákig...

2015. dec. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az én HDD-m, még 2007-ből való, és annak megfelelő a mérete is.
2015. dec. 17. 13:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért egy cserén lassan elgondolkodnék. Nem a sebesség, hanem az adatok védelmében. Lassan 10 éves, feldobhatja a talpát bármikor, hdsentinel ide vagy oda.
2015. dec. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hdsentinel szerint 100%-os állapotban van. Egyébként igazad van.
2015. dec. 17. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!