Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg lehet így tanulni rendesen...

Meg lehet így tanulni rendesen programozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szoftverfejlesztő OKJ-ra járok és a tanáraim elég furán tanítanak. Alapvetően két programozás tanárunk van, egyik tanítja az elméletet, a másik meg a gyakorlatot. Elvileg az elméletet mi nyelvfüggetlenül tanuljuk, de rengetegszer előfordul, hogy egy adott dolgot elmagyaráz vagy 3féle nyelven és teljesen összezavarodok. Időnként még a pascal is előkerül, pedig tudtommal az egy teljesen elavult nyelv.

Gyakorlaton pedig megint csak elvileg java-val kezdtünk, de aztán egy csomószor van olyan, hogy akkor most csináljunk más feladatot, de azt már C#-ba kell, aztán utána meg átírni c++-ba. Én eddig úgy hallottam, hogy a programozást egy konkrét nyelvvel kezdi mindenki, nem így összevissza ugrálnak. Ezt én szó szerint így elmondtam a gyakorlat tanárnak, hogy összeszoktam zavarodni, de erre csak annyit mondott, hogy majd idővel világos lesz minden. Tényleg így lesz? vagy mit tanácsoltok ebben a helyzetben? Tanuljak inkább magamtól, mert rengetek olyat hallok, hogy mások teljesen egyedül megtanultak programozni otthon...



2015. okt. 16. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én programozóként dolgozok, de most is összezavarodnék ha több nyelven kéne kódolnom(c++\c# között meg van egy szakadéknyi különbség kb, de ha csak szintaxisban térnének el már az is feleslegesen megterhelő lenne kezdőként meglátásom szerint).

Ugyanakkor OKJ s képzésen akkor sem tanulnál meg programozni, ha csak egy nyelvvel kéne foglalkoznod, egyszerűen nem elég rá az idő(egyébként azt sem értem, hogy miért tanítanak egyáltalán külön elméletet meg gyakorlatot, pláne külön tanárral). Szvsz jobban jársz, ha veszel egy jó könyvet(lehetőleg naprakész ebookot, mire itthon a boltok polcaira kerülnek a külföldi könyvek rendszerint már elavultak is lesznek), tetszőleges nyelvvel(persze nem hátrány, ha olyat választasz amit használnak is a területen ahol majd el szeretnél helyezkedni - de nem feltétlenül szempont, az utóbbi jó pár évben boldog boldogtalannak a pythont javasolja mindenki, mert egy borzasztóan könnyen tanulható nyelv, a programozás alapjaiban meg ugyanaz minden nyelven). Papírod ugyan nem lesz róla, de egy OKJ-s papírral sem tudnál könnyebben elhelyezkedni.

2015. okt. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az OKJ sajnos csak arra jó, hogy ismerkedj a témával.

Én is programozóként dolgozom, nincs róla papírom, szabadidőmben tanultam meg.

Azt tudom tanácsolni, hogy válassz egy gyakori, jól dokumentált, sok oktatóanyaggal rendelkező nyelvet, aminek kapcsán a legtöbb programozási paradigmával megismerkedhetsz(C/C#/Java/PHP/Javascript) és onnan menj tovább.

2015. okt. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Időnként még a pascal is előkerül, pedig tudtommal az egy teljesen elavult nyelv. "

Ámbár már renoméját veszítette, de tanuláshoz jó - ezért is van elterjedve az oktatásban. Sőt van hozzá a mai napig karbantartott fejlesztőeszköz is: [link]


"de rengetegszer előfordul, hogy egy adott dolgot elmagyaráz vagy 3féle nyelven és teljesen összezavarodok

...

Gyakorlaton pedig megint csak elvileg java-val kezdtünk, de aztán egy csomószor van olyan, hogy akkor most csináljunk más feladatot, de azt már C#-ba kell, aztán utána meg átírni c++-ba."

Ez a gyors váltogatás mondjuk eléggé zavaró (pláne kezdőknél), maradhattak volna egy nyelvnél; vagy maximum elkezdték volna egy tanulónyelvvel - Pascal vagy Python - majd az alapok (struktúrált programozás, adatszerkezetek, egyszerű algoritmusok) megismerése után továbléphettek volna valami másik nyelvre - C++, Java,...


"hogy majd idővel világos lesz minden. Tényleg így lesz?"

Én például anno (~25 éve) C64-en Basicet és Logo-t gyakoroltam, majd tanultam (általános-, középiskolában és felsőoktatásban) Pascalt, majd főiskolán Pascalt, Delphit, C-t, önszorgalomból PHP-t, Javascriptet, Pythont, SQL-t, de használtam sok más nyelvet is (Processing, Perl, Actionscript, C#, C++,...).

Jelenleg főként Bash shell szkriptet, PHP-t, Pythont, Javascriptet és SQL-t használok.


Amondó vagyok, hogy először az alapvető struktúrákat, algoritmusokat kell jól megérteni - ezt meg lehet tenni egy-két nyelven - majd úgyis váltogatsz a nyelvek között - hisz a technika fejlődik - de az alapok biztos ismeretével ez nem lesz akkora gond.

2015. okt. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!