Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért megy fel a pingem CSGO ban?

Miért megy fel a pingem CSGO ban?

Figyelt kérdés

Nem állandóan nagy a pingem, hanem bizonyos időközönként felugrik kb 30-40 el s ilyenkor belaggolok..

Például ha alapból 30-40 a pingem, akkor felugrik 70-80 ra. Nem tart sokáig, kb 5 mp ig ilyen magas, de ekkor 5 másodpercig laggolok. Ez az 5 mp nem tűnik soknak, de CSGO közben nem egyszer volt már hogy pont akkor laggoltam be mikor 1 vs X szituáció volt, és ez miatt nem tudtam megölni ez enemy-t és emiatt buktuk a kört... Ráadásul nem egyszer fordul elő, hanem 5-10 percenként ugrik fel így... Szóval egy meccs arkalmával 5-10 alakalommal, ami azért elég zavaró...



Kb. 1 hónapja újra telepítettem a gépem. Ekkor kezdődtek a gondok. Előtte semmi gond nem volt ilyen téren, csak a gépem elég lassú volt, sok felesleges dolog volt rajta, így úgy döntöttem hogy újra telepítem. A gép gyorsabb is lett, de jött ez a pinges gond...

Próbáltam megoldani a dolgot minden tőlem telhető dologgal:

A szolgáltatóval valószínűleg nincs gond, mert nem történt semmi változás, és egyik napról a másikra lett ez a gond, újratelepítés után.

Kizárt hogy más is használná/lopná a netet, letöltés nem megy a háttérben, szóval ezzel sincs baj.

Megnéztem a laptopomon, ugyan ezzel a nettel nincs semmi baj. + Gépen is csak CSGO nál lép fel, semmilyen más játékban nincs ilyen gond a pinggel ( vagyis más NEM steames játékban néztem, ott nincs gond ).

Aztán kicseréltem a netkábált, jobbra nem tudtam gondolni hátha ez okozza a hibát, de nem segített...

Routerrel sincs semmi gond mert másik gépen teljesen jó játék közben...


Mikor ezeket a dolgokat végig csináltam, mégegyszer újra telepítettem a gépet. Ezután már csak a fontos dolgokat + a steamet és CSGO-t raktam fel, semmilyen más programot sem. Vagyis csak és kizárólag a videókártya driver, hangkártya driver, steam és CSGO van most fent a gépemen. Sem vprusírtó, sem semmi más, de így is laggolok.... Fogalmam sincs mi a gond...

Valaki valami ötlet?


Jah, még annyi hogy Windows 8.1 Pro 64 bit van a gépemen. Természetesen nem eredeti, ncore ról töltöttem le, kiírtam pendrive-ra és úgy raktam fel. Aktivátorral van beaktiválva. Na még ezt az egyet elfelejtettem megnézni, hogy a windows beaktiválása előtt megnézem laggolok e, talán még ez lehet a gond...



2015. dec. 18. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az jó lenne ha leírnág milyen grafikus kártyád van meg cpu-d , de a pinges problémák általában a gép fejletlenségéből fakad.

Mondjuk ha a géped többszörösen leamortizált , akkor kezdődhetnek ilyen gondok.

Vagy például a cpu faló vírusok trójai vírusok vagy kémprogramok stb.., gondolom ilyen dolgok miatt lett a géped újratelepítve.

De nem tudom milyen a videókártyád , mert lehet hogy egy hónapja előtte még jó volt , de lehet hogy több számítógépben használt pendrive egy pillanat alatt rakhat rá vírust.

Vagy ha a géped vezetékes helyett vezetéknélküli netet használ , az is gond lehet bizony.

Vagy ha nem csak te használod a gépedet , akkor lehet hogy átállítottak IP-t vagy nem tudom.

De a Microsoft beállításait követve , rendszerindításkor próbáld meg vírustalanítani , de hidd el fog az majd találni valamit.

Én már láttam cs:goban olyan csávót aki 0fps-sel meg 999 pinggel nyomta , de neki szar gépe volt.

Szóval a fent írtakból érdemes mindent megnézni , mert hidd el rátalálsz majd azokkal , vagy azok kapcsán :)

2015. dec. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
vírus irtó van fent ?
2015. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Csak én használom a gépemet, kábellel van a netem, mint írtam a kábelt ki is cseréltem.

Nem a legjobb a gépem, Intel Core 2Duo E8400 + R7 250 vidikari + 4 Gb ram.

Nem a legerősebb és nem is a legújabb darab, de a CSGO t simán el kell vinnie, FPS el nincs is gond.

Tervben van egy új gép, de 200-250 ezer Ft sajnos nem tudok zsebből kifizetni, össze kell rá spórolnom a pénzt.


Nem hiszem hogy a pendrive vírusos lenne, nem nagyon volt használva az a pendrive, általában csak ilyen "tartalék" pendrive volt, vagyis családi képeket meg néhány fontos dolgot tartottam rajta.

2015. dec. 18. 21:46
 4/11 anonim ***** válasza:
2015. dec. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

R7 videókártya nem játékokra van tervezve , de amúgy win 10 re lett frissítve ? Mert volt néhány ember akinek attól belassult , vagy még a 7 nél is előfordult , mert akkor én rendszerindításkor gy szép kis vírusirtást ajánlanék egy eset nod32-vel , mert az még a dolgát is végzi :)

Habár nem olcsó mulatság :)

2015. dec. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nod32 még a rendszer fájlokba is bele törölt nálam és ezt eljátszottam magammal vagy 3xor utána soha többet nem raktam fel a gépre !! nod32 nem ajánlott vírus irtó a lehető leg rosszabb . inkább avast .
2015. dec. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy mi használja a neted. Nem lehet, hogy az Ethernet driver rakoncátlankodik?
2015. dec. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mef még 1 dolog.

A google chromeban a COOKIEK.

Azt érdemes megnézni ha nagyon sok van belőle belassulsz , és eszi a cpu-dat :)

2015. dec. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, idő közben úgy sikerült megoldanom a dolgot hogy 64 bites oprendszerről 32 bitesre álltam vissza (régen is 32 bites volt).

Mióta vissza raktam nem megy fel a pingem.

2015. dec. 25. 00:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát nincs mit a válaszokért , akkor Jó Játékot és kellemes ünnepeket kívánok :)
2015. dec. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!