Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik szövegszerkesztő...

Melyik szövegszerkesztő program a legjobb?

Figyelt kérdés

Vázolom a problémámat. Megírtam a szakdolgozatomat, sajnos nem 1,5-es sorköz volt beállítva, így most át kellene szerkeszteni az egészet. A problémám, hogy a word az istenért se azt csinálja amit én szeretnék... Amikor beszúrok képeket, illetve szövegdobozokat az egész szöveg össze vissza ugrál, ezer oldalra szétszórva mindent... Nem vagyok teljesen inkompetens a word-ben, kipróbáltam minden féle elrendezést (négyzetes, szöveg alatta és felette, stb...) de szétugrik az egész szöveg.


A kérdésem, hogy létezik netán vmi jobb szövegszerkesztő amivel normálisan meg lehetne szerkeszteni a dolgozatot?


Köszönöm! :)



2015. dec. 21. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
LaTeX
2015. dec. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi, megnézem
2015. dec. 21. 19:01
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Uhh.... ne tedd. Ha egy Word kifogott rajtad, a LaTex-tol rangasaid lesznek.


En inkabb Libreoffice-t javasolnek, esetleg a Word sajat beepitett Sugojat kene elolvasnod, hogy azt csinalja amit te akarsz.

2015. dec. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tabaki ***** válasza:

No igen, ezért nem szövegszerkesztőt szokás ilyesmire használni, hanem kiadványszerkesztőket. Egy ingyenes:

[link]


Mellesleg a Worddel is lehet precízen formázni, csak nem ösztönből. Ha egy fájl nem esik szét magától, és ki is néz valahogy, az könnyen kelti azt az illúziót, hogy egész jól értesz a szerkesztéshez, aztán jön egy ilyen apróság, mint ez a sorközeltérés... Szerintem tekintheted adománynak is, hogy belecsúsztál, és megpróbálhatod kidolgozni, hogyan kellett volna megcsinálnod -- hátha adódik még hasonló bonyodalom az életedben.


A LaTexről annyit, hogy kitűnő rendszer, de ha valaki eddig csak Wordben szerkesztett szöveget, annak nem két nap megtanulni. De a legközelebbi szakdolgozatodig érdemes vele megismerkedned.

2015. dec. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Erre nem nagyon lehet semmit sem írni anélkül, hogy leminuszolnának. 1,5-es sorköz gondolom minden programban 1,5-es sorköz lesz. Biztos azért csúsznak a dolgok, mert nem megfelelően formáztad a szövegeket... Word 2003 a legjobb sztem (munkahelyeken biztos más progi gyorsabb).
2015. dec. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Először én nem 1,5es sorközzel írtam, hanem legalább 16 pontossal. Egyik tanár mondta, hogy így kell, de aztán kiderült hogy 1,5es sorköz kell. Így beállítottam a már kész szakdolgozaton a nagyobb sorközt, és minden el volt csúszva (a képek, oldaltörések miatt). Aztán van egy hely ahol a szövegdoboz mindig szétugrasztotta a szöveget.


Amugy köszi mindenkinek a tippeket, majd megnézem ezeket a progikat.

2015. dec. 21. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy melyik a legjobb, arról lehetne vitát nyitni, de ami a lényeg: a Word megfelelő egy szakdoga megszerkesztésére. (Pláne ha elektronikus formában, doc(x) formátumban is kérik.) Vannak persze annál sokkal professzinálisabb szoftverek is (#1 kapásból be is dobott egyet), viszont azoktól a hétköznapi felhasználó sikítófrászt fog kapni.

Hogy egy szakdoga esetében mennyivel jobb megoldás egy kiadványszerkesztő, mint egy szövegszerkesztő, azon megint lenetne jókat vitázni. Én azt mondom, ha nincs agyonaggatva képekkel, ábrákkal, grafikonokkal az a szakdoga, akkor egy szövegszerkesztő tökéletesen megfelel a célra.

Az általad említett furcsaságok általában akkor jelentkeznek, ha technikailag rosszul van megszerkesztve a szöveg. De ha mégis más szövegszerkesztőt kell mondani, akkor OpenOffice. (Vagy LibreOffice, a kettő tök ugyanaz.) Többeknek javasoltam már, akik hasonló problémával küzdöttek, és mindenki azt mondta, hogy bevált.

2015. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én wordot használok, infós suliba járok, itt is ezt tanultuk használni.


Javaslom neked, hogy csinálj meg 1-2 érettségi feladatot. Ha azok mennek, akkor nagy baj nem lehet.

2015. dec. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is infoból érettségiztem, tudom használni a word-ot :) Azért is írtam, mert nem azt csinálja amit kellene... De már megoldottam köszönöm
2015. dec. 22. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!