Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxon (Ubuntu) rossz/nem...

Hintaloeteto kérdése:

Linuxon (Ubuntu) rossz/nem működő/gyenge AMD driver. Segítség?

Figyelt kérdés

Van egy Ubuntu 15.10-em egy külső USB-s meghajtóra (winchesterre) telepítve. A gépemben van egy Asrock H61-VG3 alaplap és rajta egy alaplapi videóvezérlő, valamint egy dedikált AMD Radeon R7 240 (1GB grafikus memória, GDDR5, 128 bit stb..) Az illesztőprogramoknál 3 lehetőség van:

-X.org x server - nyilt forrású, tesztelt

-kijelzővezérlő az AMD grafikus gyorsítókhoz használata innen: fglrx (zárt)

-Kijelzővezérlő az AMD grafikus gyorsítókhoz használata innen: fglrx-updates (zárt)

Mind a hármat kipróbáltam és egyik se tud olyan videóteljesítményt biztosítani mint a windowsos driver windowson. (Megjegyzés: az alaplapi videóvezérlő le van tiltva) Rengeteg videót néztem arról, hogy hogyan kéne ezt megcsinálni, a Catalyst Control centert hogy kell feltelepíteni, megnyitni; de nekem ez már alapból rajta volt az ubuntun. Sajnos az összes próbálkozásom elakadt, vagy végigment de nem volt különbség. Ezt a videókártyát lehet egy kicsit boostolni. Ennek a beállítását nem találtam a Control Centerben, de ettől el tudnék tekinteni, mert ha sikerülne megoldani a problémát, akkor végre meg tudnék szabadulni a windowstól! Tehát a probléma a driverrel van valószínűleg. Válaszotokat várom, előre is köszönöm!



2015. dec. 26. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:

használj 14.04-et,ahogy én is a stabil LTS verziót használok,és jól mennek a játékok.


egy saját videó a sok közül : https://www.youtube.com/watch?v=68_4--LQHmA


AMD videokártya

2015. dec. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jó ötlet köszönöm szépen!:)
2015. dec. 26. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!