Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MSI Afterburnerrel szeretném...

MSI Afterburnerrel szeretném szabályozni a videokártya ventillátorát. Lehet valami probléma?

Figyelt kérdés

R9 380 4gb-os kártyám van, és néha a kártya túlmelegszik, és elmegy a kép, viszont a ventillátor nem pörög max. fordulaton. Láttam videót, ahol MSI Afterburnerrel beállították, hogy hány fokon hány százalékon pörögjön a venti.

Ezt meg lehet csinálni anélkül, hogy overclockolnám a videokártyát? Ez nem garanciavesztéssel járó folyamat? Tönkremehet emiatt valami a gépben?

Illetve ez a beállítás mindig érvényes lesz a gépre, vagy csak akkor, ha futtatom az MSI Afterburnert?



2015. dec. 26. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni.

Nem kell overclockolni.

Nem jár garanciavesztéssel, hiszen nem tudják bizonyítani, hogy ezt használtad.

Nem mehet tönkre semmi a gépben.


Nekem is ilyen videokártyám van, és én is használom.

(Ha nem használnám 95 fok körül járna a kártyám, de így nem megy 62 fok fölé. Valami driver, vagy ilyesmi gondja lehet, most az AMD-nek, mert mikor benéztem a gépházba, egyáltalán nem forgott a ventilátor, még 95 fokon sem.)

2015. dec. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 meszike91 ***** válasza:
miylen márkájú a vga-d?
2015. dec. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló, ugyanezt tapasztaltam én is. Egyébként Gigabyte márkájú.

De amúgy nem lenne könnyebb visszarakni egy régebbi drivert?

2015. dec. 26. 19:38
 4/9 Amarok Tonrar ***** válasza:
Ti mivel játszotok, hogy ennyire melegszik a vga? Nekem is ilyen van, és nagyon ritka, hogy 60 fok fölé mászik.
2015. dec. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Assassins Creed Syndicatenél például folyton leáll a kártya újramelegedés miatt.

De a gyártó honlapján található driver miben különbözik a radeon honlapján lévő 15.12-es drivertől?

2015. dec. 26. 20:01
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Vagyok.

Sapphire kártyám van. Arma3 izzasztja itt a kártyát. De, egyébként ha még feljebb tekerném a videokártya ventijét akkor ennél is hűvösebb lenne, de jó ez így.

2015. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért csak óvatosan a "nem lehet baja" c. dolgokkal.

[link]

Amúgy igen, de hivatalosan garanciavesztéssel jár, bár az életben nem fogják rábizonyítani a dolgot. A cikkben le van írva, hogy melyik driver verzió a szar, annál frissebbet rakj fel!

G.

2015. dec. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezt a cikket olvastam. A legnagyobb gond, hogy nem is tuningolom a kártyát, és így is ugyanúgy túlmelegszik.

Egyébként az Afterburneres ventillátorszabályozástól a kártyának mi baja lehet? Mert attól a feszültség nem nő.

2015. dec. 26. 21:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Elvileg semmi, de ha ilyen szar a driver, mint a cikkben, akkor egy elég valószínűtlen esetben megfőhet a VGA.

G.

2015. dec. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!