Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fertőzött a pendriveom?

Fertőzött a pendriveom?

Figyelt kérdés

Egy vírussal fertőzött gépet pucolok le(beleraktam egy merevlemez nélküli gépbe,és egy ubuntu telepítőlemezzel mindent törlök),de véletlenül benne felejtettem az usb elosztóban egy pendriveot. A merevlemezen lévő windows 7-est elindítottam,de bootoláskor felkínálta a helyreállítási üzemmódot,és abba léptem bele,majd rövid úton kikapcsoltam a gépet.Fertőzött lehet a pendrive?

Köszönök minden választ!



2015. dec. 27. 16:15
 1/4 CspCsj ***** válasza:
Ubuntu alatt mit látsz a pendrive-on?
2015. dec. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

azokat a fileokat,amik rajta vannak.semmi mást.

ez a vírus az a kódolós vírus,ami pénzt követel a titkosított fájlaidért

2015. dec. 27. 16:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom apám. Ha én biztos lennék abban, hogy egy Cryptolocker vagy hasonló huncutság van a pendrájvon, én azt habozás nélkül verném szét kalapáccsal :)


"Emellett azt is fontos megemlíteni, hogy ha már egyszer bejutott a gépünkre a CryptoLocker, akkor minden Windows alatt csatlakoztatott, betűjellel megosztásként hozzárendelt külső meghajtónkon is végigfut a titkosításával, így sajnos az összes bedugott USB tárolónk, hálózati meghajtónk, de még a felhős tárhelyünk is áldozatul eshet. Ez pedig még akkor is így van, ha az adott megosztás nem is Windows alapú gépen található, de onnan elérhető.” - hívja fel a figyelmet Csizmazia-Darab István, a Sicontact Kft. IT biztonsági szakértője."

2015. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszt,de ez csak azt mondja,hogy ha fut a gépen a program,az össze elérhető és írható adatot a hálózaton és a csatlakoztatott eszközökön tömörít...azt nem mondja,hogy a pendrive terjeszti-e a vírust..
2015. dec. 27. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!