Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 telepítő CD aktiválás?

Windows 10 telepítő CD aktiválás?

Figyelt kérdés

Van jelenleg egy eredeti win10 64bit rendszerem, 7ről frissítettem rá. Új kártyát rakok a gépembe, így a windowst is tisztán újra fogom rakni. Barátom tud adni egy használt telepítő CD-t. Fel tudom használni a régi licenszemet a CDvel?

Köszi!



2015. dec. 28. 12:25
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Fogós kérdés, elvileg nagyobb hardverváltozás kell ahhoz hogy szükséges legyen az újraaktiválás. Pl vagy alaplap vagy két kisebb hardver.


Ha nincs hardverváltozás, és már frissítettél eredeti Windows 7 -ről vagy 8.1 -ről, akkor újratelepítéskor a kulcsot sem kell megadnod, ha működő internetkapcsolat alatt magától beaktiválja magát.

A 1511 -es verziószámú Windows 10 telepítő, pedig már elfogja a Win7 és 8.1 telepítőkódjait is. Tehát megszűnt az a kényelmetlenség, hogy működő Windowsról kelljen frissíteni.


Szerintem rakd be a kártyát, és ha nem kér újraaktiválást mehet fel egyből a 10 tiszta telepítéssel.

2015. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt elfelejtettem, SSd-t is rakok a gépbe és arra fog menni az új windows. Az változtat valamit?
2015. dec. 28. 13:32
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem egyből felnyomhatod a Windows 7 -es kulcsodnak megfelelő 1511 -es Windows 10 -et rá. Nem hiszem, hogy annyira figyelnék ezt, lévén hogy kalóz loaderes Windows 7 -ről is enged frissíteni.


De biztosat csak a Microsoft ügyfélszolgálata tudna mondani.

2015. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor megpróbálom :)

Még annyi, hogy ugye a telepítő letörli a régi HDD-n lévő rendszer fájljait?

2015. dec. 28. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!