Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért vág le a Paint többet...

Miért vág le a Paint többet egy képből, mint amennyit én akarok, amikor a vászon szélét beljebb viszem?

Figyelt kérdés
Rendszeresen előfordul, több gépen is, és halál idegesítő. Pl. printscreen esetén, amikor mondjuk csak a teljes képernyőképnek csak egy része kéne, ergo kivágom, előbb arrébb rakom az egész képet a felső jobb sarokba, hogy aztán a maradék másik két szélét, balra meg lent csak a vászon szélének beljebbtolásával akkorára tudom vágni, hogy csak az a kis kép legyen, ami nekem kell. Ám ahova én behúzom, a program néha kapásból vagy öt centivel beljebb vágja le - ezzel levágva a kép szélét vagy alját. MIÉRT? És mit lehetne tenni, hogy ne tegye?

#vászon széle
2015. dec. 29. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jelöld ki ami kell, szerkesztés->másolás (vagy ctrl-C), aztán fájl->új kép, és kész. Pontosabb is, gyorsabban is megvan.
2015. dec. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 |Orfeusz| ***** válasza:
Ha zavar, ne használj Paintet! Én kerülöm, mint a pestist, mert halál rossz program. A Paint.net például egy jó alternatíva.
2015. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké, mindkét ötletet-választ köszönöm, tán ki is próbálom majd, de akkor is érdekel: miért csinálja ezt?
2015. dec. 29. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!