Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows és Linux?

Windows és Linux?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy egyesek csak Windowst használnak, mások a Linuxot istenítik. Részemről Windows, de kipróbáltam a Linuxot is.


Nem értem, miért erőltetik a Linux rendszereket, amikor kb. irodai alkalmazásokhoz és zene/videó/internetre elég csak, amit tud. Aki nem ért a gépekhez, az kb. az első problémáig döcög el, aki játszik, annak kevés, aki komolyabban dolgozik a géppel, szintén nem jó, akkor miért várják, hogy a Linux egyszer majd elterjedjen?


Nekem olyan fapadosnak tűnt minden próbálkozáskor, és a VGA-drivernél mindig meghalt a dolog. Nyomtatót nem próbáltam, de nem hiszem, hogy valami nagy hardvertámogatása lenne.


Ti próbáltátok már a Linuxot? Tapasztalatok?



2016. jan. 1. 21:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
100%

hihetetlenül felületes vagy

nagy vonalakban a win. és a linux használata is kompromisszumokra épül

aki wint használ kap egy kész oprendszert könnyű kezelhetőséggel de szinte lehetetlen megvédeni ráadásul még a tiszta rendszereknek is vannak gyanús dolgai

aki kicsit paranoiásabb és nem a játék az élete értelme és szereti teljes mértékben uralni a mátrixot és stabil alapokra vágyik az linuxt

2016. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 tabaki ***** válasza:
92%

„kb. irodai alkalmazásokhoz és zene/videó/internetre elég csak, amit tud.”


Hát, az a „kb.” elég nagy tűréshatárt jelenthet nálad... Legalább tíz éve használok linuxokat, eddig mindenre találtam jó programot, mégpedig ingyen és jogtisztán -- az is igaz, játszani nem szoktam, ez az ismert „gyengesége” nem fájdítja a fejem. Nem írod, milyen linuxot használsz, és az is lehetséges, hogy valami egzotikusabb hardvered van, amire nincs eleve beépített megoldás. Kár úgy beállítani, mintha a Windows bezzeg problémamentes lenne, errefelé is találsz épp elég kérdést windowsos gondok-bajok kapcsán. Ha neked nem jön be, ne használd, erőlteti a fene.

2016. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 anonim ***** válasza:
87%

"aki komolyabban dolgozik a géppel, szintén nem jó" :D Erről tuti sokat tudsz, öcsipók! A mostani cégemnél is elég sokan hasznélunk linuxot, az első helyen ahol dolgoztam, meg konkrétan mindenki azt használt. És képzeld, mindenki dolgozott rajta, programoztunk. A tudományos életben szerinted probléma, ha nemmegy a gétéa? Hallottál már robotikáról, időjárás-szimulációról, részecskefizikáról? Gondolod a CERN-ben vagy az űrállomásokon windowsok működtetik a rendszereket? UNIX, osx, és igen, linux is.


A windows mindíg is tömegtermék volt, mint a weboldalak közül a fészbúk.


2001-ben a szakdolgozatomat is linux alatt írtam, azóta is csak virtuális gépen használom a windowst, munkában és otthon is linux van, köszi megvagyok. VGA problémám sem volt még, és a fapad hallatán mindig a szegényes win10 felület jut eszembe, nem a linux, ahol van a KDE meg a Cinnamon, pl, meg a többi, amiről a pistikék még nem hallottak.

2016. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 anonim ***** válasza:
93%

Ez a kérdés nekem eléggé "indítsunk flame war-t" szagú...


Ha rákeresel a neten, 1000+1 érvet fogsz találni bármelyik oprendszer mellett és ellen, ugyanis olyan nincs amelyiknek ne lenne jó ÉS rossz oldala is.


Az állításaid borzasztóan felületesek és megalapozatlanok, tisztán látszik, hogy sem a windows sem a linux rendszereket nem ismered kellőképp. Ami önmagában nem probléma, míg nem alkotsz a téves és hiányos ismereteid alapján fals véleményt és legfőképp nem terjeszted azt.


"irodai alkalmazásokhoz és zene/videó/internetre elég csak, amit tud"

"CSAK" = ezzel lefedtük a felhasználók 80%-t. Ide sorolnám még a munkát is, ugyanis ami nem igényel nagyon speciális szoftvereket (pl röntgengép vezérlőprogramja) az vígan fut linux alatt is. 2 éve használom a linuxot különböző feladatokra, de eddig még minden területen megállta a helyét. A szűk keresztmetszet a játékok (egy része) és az adobe termékcsalád. Ezek nem (vagy csak kompromisszumokkal) használhatóak, de mint mondtam, a többségnek nem gta-ból meg videovágásból áll az élete (és ezt úgy merem mondani, hogy utóbbit én is művelem, igaz, nem bevételszerzés céljából jelenleg).


A komolyabb munkára visszatérve, a tesla önjáró prototípus autóit ubuntu "vezeti", de cnc gépet is láttam már linux alól működni.


Nyomtatóval szkennerrel nekem még problémám nem volt. Több hálózati lézer nyomtatót is használok továbbá fotószkennert és egyebeket. Teljes a támogatottság az összes típusnál és hiba nélkül megy mindegyik. Persze előfordulhat egy-egy típus amit nem támogat vagy némi buherálás szükséges hozzá de ez benne van a pakliban. Cserébe viszont van egy stabil rendszered ami nem azzal az üzenettel fogad reggel (mikor sietnél) hogy "frissítések konfigurálása... 1%"!


VGA driverek valóban nem mennek minden gépen simán. Én laptoppal küzdöttem a legtöbbet (integrált kártya + nvidia). 5-10 perc google keresés után megtaláltam azt a kemény HÁROM darab csomagot amit csomagtárolóból egy sornyi utasítás segítségével azonnal telepíthettem (és frissül magától mindig a legújabb verzióra) és már működik tökéletesen úgy mint windows alatt. A számításigényes feladatok az nvidia-hoz fordulnak, a normál programok pedig az intel-hez így hatékony teljesítmény és energiafelhasználás szempontjából is! (És bármikor felülbírálható..)


Sőt, nekem a youtube is megy vsync-el, tehát tearing-nek nyoma sincs, pedig a windows 8-as gyári driverekkel megfelelően telepített lenovo laptopnál képtelenség volt megszüntetni. (Igen, ezt én sem értem, de ez van...)


Tehát azt javaslom, hogy ismerkedj vele, olvass utána, HASZNÁLD 1-2 évig mielőtt komoly következtetéseket vonsz le. Persze nem való mindenkinek, ízlések és pofonok... tudod.. de ezzel nincs is semmi gond! Nem kötelező egyik rendszert sem használni. Leginkább akkor szoktam egyébként ajánlgatni a linuxot, mikor a windows futtatására már alkalmatlan a hardver, ugyanis a régi gépek így még használhatóak maradnak.

2016. jan. 2. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 anonim ***** válasza:
100%

10 éve tettem fel először linuxot. Akkor még a játék miatt volt win, de idővel már nem érdekelt.

Az összes ismerősöm akiknek feltettem mind elégedetten használja azóta is.

Az egyik barátom most vesz egy gépet és már szólt, hogy linux kell rá. Mert azzal nincs szívás, mint a winnel.

Kb 9 éve nem használok itthon wint. Linuxon írtam a diplomamunkámat, aztán OSXet használtam még elég sokáig, de a wint már messze kerülöm. Most megint linuxos gépem van. Ha nincs olyan spéci program ami megköveteli a wint, akkor felejtős.

Amit a linux tud pont az kell a legtöbb embernek.

Ennyi a történet

2016. jan. 2. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/105 anonim ***** válasza:
100%

Sokat írni nem fogok.

Nem tudom,te mit próbáltál ki,melyik disztrót.

A mai linux már nem csak irodai munkára jó,lásd SteamOS,ami egy debian alapú linux.

Amit én használok,azon így futnak a játékok : https://www.youtube.com/playlist?list=PLvmf9fboIYmaAKnZZbbyx..


és még elég sok minden van a csatornámon,pl : hogyan telepítsük a drivert : https://www.youtube.com/watch?v=h4Dt9nBcSBg


2007 óta használom.

2016. jan. 2. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 A kérdező kommentje:

Oké, amiket írtok, csak az a baj, hogy sok ember játszik is a gépen, és a Linux pont ott fekszik meg. Lehet mondani, hogy egyebekre tökéletes, de ha ezeket a felhasználókat nem tudja elérni, akkor sosem lesz elterjedt, megmarad pár informatikus játékszerének.


A másik meg, hogy hányféle Linux verzió is van? Ezerfele húznak a fejlesztők, nincs egy egységes irányvonal. A Windowsnál van, én Windows 7-et használok, az újabbak nem tetszenek. Itt szeretem az egységes arculatot és hogy nem kell parancssorban szenvedni, hanem a telepítők egyszerűek, és nem kell órákat szöszölni fórumok után, ha egy kis gond van.


Ha pedig mégis beleütköznél valamibe, sokkal több ember tud segíteni, míg Linux esetén alig tudsz hova fordulni.

2016. jan. 2. 12:49
 8/105 anonim ***** válasza:
100%
ez aztán az életcél játszani gratula
2016. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/105 anonim ***** válasza:
100%

Már elnézést, ha a fejlesztők nem írnak annyi játékot a Linux disztrókhoz, mint winhez, az nem a Linux hibája.


"kb. irodai alkalmazásokhoz és zene/videó/internetre elég csak"

Ez szerintem azt jelenti, hogy ezeket a progikat sikerült felismerned a gyárilag telepített progik között, és a többi Windows-os cuccot nem találtad. :))


Amúgy ha nem tetszik, ne használd. Senki nem erőlteti. Ha véleményeket akarsz hallani, ne csodálkozz, ha véleményeket kapsz. Ha meg akarsz győzni bárkit is a magad igazáról, akkor ahhoz kevés lesz a "kipróbáltam a Linuxot is". Ha meg csak provokálni akarsz, akkor az simán csak szánalmas.


Szóval mi a kérdés, amire még nem kaptál választ?

2016. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy miért szereti az emberek egy része a Linuxot, annak ellenére, hogy alig elterjedt, nehezebben és kevesebb területen használható, mint a Windows.
2016. jan. 2. 13:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!