Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hányféle opengl32. dll létezik...

Hányféle opengl32. dll létezik? Hogy lehet megkülönbözettni ket?

Figyelt kérdés

Honnan tudom eldönteni, hogy az én gépemhez melyik való?


Régebbi játékok elindításán kínlódtam egész délelőtt, most meg találtam ezt.


[link]


Lesezdtem, egy darab opengl32.dll fálj van benne, azt irja másoljam a játék könyvtárába és ennyi.

Megcsináltam és bumm elindult, de felvillan a játékban valami trial felirat ami számol visszafelé és 300 másodperc után kilép.


Nah gondoltam ha ennyi lenne összeszedem a másik gépről az opengl32.dll fájlt aztán azzal majd menyen. De az vagy 100 kb tal nagyobb, és el sem indult vele a játék.



Valaki tisztába tenné a dolgokat? mert nekem nagyon nem világos, hogy hogy van ez az egész opengl nyavaja, és hogyan tudnám működésre bírni a régebbi játékokat is a windows 8 alatt.


(egyáltalán miért iylen selejt ez a windows8 is hogy iylen alap dolgokat nem támogat?)



2016. jan. 3. 19:09
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mellesleg az meg hogy van hogy egy akárki is egy nyílt forráskódú valamit pénzért árul?
2016. jan. 3. 19:12
 2/15 anonim ***** válasza:

"Mellesleg az meg hogy van hogy egy akárki is egy nyílt forráskódú valamit pénzért árul?"

A nyílt forráskódú != (nem egyenlő) ingyenes szoftver.

Attól hogy valami nyílt forráskódú, még lehet árusítani.


"Hányféle opengl32. dll létezik? "

Az alábbi oldal szerint:

[link]

mindegyik Windows verzióhoz

[link]

külön-külön van

2016. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Arról az oldalról leszedtem mindet, egy se működik a játékokkal..


Ráadásul minegyik nagyobb mint 600 k ez a visszaszámolós triál valami meg kb 530k...

De se verziószám se microsoft aláírás nincs benne.

2016. jan. 3. 19:59
 4/15 A kérdező kommentje:

Mellesleg a windows 8 ban is találtam egyet a system 32 ben, az meg közel egy megás fájl..


Tököm se érti ezt...

2016. jan. 3. 20:01
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazából azt sem értem, ha a régi xp alól amin mennek a játékok kiszedem az opengl-fájlt és átmásolom a win8 ba akkor ott miért nem indul el?
2016. jan. 3. 20:04
 6/15 anonim ***** válasza:

"Arról az oldalról leszedtem mindet, egy se működik a játékokkal.. "

Nem mindet kell, hanem az operációs rendszerednek megfelelőt.


"Ráadásul minegyik nagyobb mint 600 k ez a visszaszámolós triál valami meg kb 530k... "

Milyen visszaszámolós triál?

A manual fix részen jobb oldalt (Download Zip file) az adott verziójú kernelhez elérhető a megfelelő dll (+egy használati leírás) .zip állományba tömörítve.


Például a 32 bites Windows 8-hoz (NT 6.2-es kernel) elérhetőt letöltve és a Virustotallal ellenőrizve:

[link]

szépen megmutatkozik, hogy rendes állományról van szó.


Ha az alábbi oldalnak:

[link]

megadod az állomány SHA256 ellenőrzőösszegét, akkor ellenőrizheted a validitását.

2016. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

# 5/5 Időpont ma 20:04


Mert a Windows XP más rendszer, azért.

2016. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ez a visszaszámolós triál!


[link]


Ami ebben van opengl32.dll azzal megy minden, de 300 másodperctől visszazsámol a játékban a jobb felső sarokban aztán kiléptet.

2016. jan. 3. 20:54
 9/15 anonim ***** válasza:

"Igazából azt sem értem, ha a régi xp alól amin mennek a játékok kiszedem az opengl-fájlt és átmásolom a win8 ba akkor ott miért nem indul el?"

1. Mert a Windows XP NT 5.1-es verziójú kernellel rendelkezik, a Windows 8 6.2-essel. Így a Windows XP-nél alkalmazott dll nem lesz kompatibilis a Windows 8-nál alkalmazottal.

2. Lehet, hogy maga a játék nem kompatibilis az új rendszerrel.

2016. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Akkor hogy csinálja, hogy amit innen lehúzok opengl32.dll-t azzal meg megy a windows 8 alatt?


[link]


Csak ugye visszaszámol és kiléptet...

2016. jan. 3. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!