Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Létezik programozást tanító...

Létezik programozást tanító honlap?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm tőlem kért segítséget, hogy nem e tudok olyan honlapot, amelyen programozást lehet tanulni ingyen. Abszolút kezdő, szóval szerintem a Pascal-lal kéne elindulnia.

Tudtok ilyen oldalakat mondani (lehetőleg magyar nyelvűt)?

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. nov. 25. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
2015. nov. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kellene a Pascal-lal indulnia, viszont angolul mindenképpen tudnia kell, minden dokumentáció angolul van, ráadásul ha elakad, stackoverflow-n fog segítséget találni.


Codecademy, code.org, meg vannak kurzusok Coursera-n és Lynda-n. Indulásnak bármelyik megfelel, utána fel tud venni egy komolyabb könyvet, ha az alapfogalmakkal már tisztában van.

2015. nov. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek! :)
2015. nov. 25. 19:44
 4/6 SimkoL ***** válasza:
63%
2015. nov. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ez is jó honlap!
2015. nov. 26. 07:20
 6/6 SimkoL ***** válasza:

Akik lehúztak akkor újfent lehet elmesélni, hogy miért is nem jó kezdésnek a Pascal és az ajánlott oldal ?

Talán ha ismernétek több programozási nyelvet, egy kis pedagógiát, rájönnétek, hogy nem mindenkinek jön be elsőre a sztárolt nyelvek egyike sem. A programozás alapjait olyan nyelven kell lerakni amit elsőre értesz, utána jöhet szinte bármely nyelv.

Engem itt mindenki a Delphi-hez köt, mivel az a kedvenc nyelvem és nagyon könnyen kezelhető minden szempontból, de az nem azt jelenti, hogy más nyelven nem értek. Csak úgy tapasztalatként mondanám, hogy Basic, Pascal alapú nyelvekből könnyebb a C típusú nyelvek felé 'fejlődni' mint fordítva.

Tudom kicsit hülyének néztek, de próbálom elmesélni sokszor, hogy milyen is a való világ. Igazi profi programozó nagyon kevés emberből lesz, legtöbb emberből itt 'mezei' informatikus lesz egy akármilyen cégnél. Oda hálózati ismeretek, VBA, VBS és egy 'könnyen kezelhető' nyelv kell - nem árt ha natív kód készül, tehát VB, C++, Delphi... - adatbázisokhoz való 'konyítás' sem egy megvetendő gondolat :)

Én elhiszem, hogy mindenki azt hiszi magáról, hogy profi vagy az lesz de sajna nem ez a való világ.


Teljesen off:

Én tudtam magamról, hogy soha nem leszek profi programozó, mert jobban érdekeltek a nők és a pia. Jó most már a gyerekek és az unokák. Ennek a függvényében kell (kellett) felépíteni az életet.

Tudom sokat beszélek, de szeretném ha sokan nem esnének abba a hibába mint a nagyfiam, hogy rendszerinformatikus - ráadásul ért is hozzá - ehelyett kisgépeket javít 'töredék' pénzért mert ezt szereti.

2015. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!