Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SÜRGÖS!? Van egy acer aspire...

SÜRGÖS!? Van egy acer aspire one netbookom. Nem kapcsol be. Vagyis elindul odáig. Hogy Windows betőltes. Rendszertelepitest akarok pendriveről

Figyelt kérdés
De nem jo... Letöltöttem a Windows 7...es a windows 7 usb/dvd programal ra raktattam a pendrivere a windows 7...rà dugtam a laptopra be bootoltam a pendrivere semmi... Mit rontok el????

#netbook #laptop #programokk
2016. jan. 3. 20:31
 1/8 CspCsj ***** válasza:

Maga a pendrive megjelenik a BootMenu-ben, vagy a BIOS Boot sorrendjénél választottad ki?


Ha csak a jelenlegi rendszer lassú/fertőzött/hibás, próbáld bekapcsolás után (az Acer logónál) Alt+F10 kombinációt nyomni. Erre indul a rejtett partícióról a gyári rendszer újratelepítése (ha van).


Melyik Acer modell van neked pontosan?

Win7 van most is rajta, és ezt szeretnéd lecserélni másik Win7 kiadásra?


Mit jelent, hogy bootolsz és semmi? Elindul a gépen lévő rendszer, vagy fekete kép, vagy egyéb szöveg jelenik meg és ott áll meg?

2016. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia..köszönöm hogy probälsz segiteni .igen megjelenik a pendrive a boot menübe.es hiaba be bootolom.nem indul a telepites a pendrâjvrol..az jön ki hogy windows normal modu inditasa;csökentet mod..de akarmenyikre megyek nem kapcsol be...ha ra megyek.hogy windows normal modu inditâs akkor elkezd tölteni a windows xp..de kék halàl és ujra indul. Es az alt+ F10 nyomásàra nembtörténik semmi..Ellöre is köszönöm vàlaszod!
2016. jan. 3. 23:47
 3/8 CspCsj ***** válasza:

Esetleg ha van működő gép a közelben, amihez tudod csatlakoztatni a pendrive-ot, akkor ott nyiss parancssort (Rendszergazdai joggal) ls oda írd be a következő parancsot, majd próbáld újra:

X:\boot\bootsect.exe /nt60 X:

("X" a pendrive betűjele)


A gyári XP visszaállításához ellenőrizd, hogy a BIOS-ban a "D2D Recovery" be van-e kapcsolva, majd utána próbáld:

https://www.youtube.com/watch?v=pmVT0Z9r6_Q

A visszaállításkor két lehetőséget ajánl fel:

- complete restore/reinstall: minden adat törlődik a "C" meghajtóról

- retain user data: a felhasználói mappákat elmenti a "C:\backup" mappába

2016. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bevan kapcsolva a D2D Recovery..de hiaba nyomom az Alt+F10 nem tőrténik semmi...és nincs màsik gép.sajnos
2016. jan. 4. 13:34
 5/8 CspCsj ***** válasza:

Ha a számítógép rendszere nem töltődik be, és működő telepítő/pendrive sem áll rendelkezésre, akkor sajnos csak külső segítséggel (másik számítógép, vagy kölcsönkért telepítő/pendrive) lehet megoldani a problémát.


Van segítőkész szomszéd/ismerős a környéken?

2016. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Esetleg telefonomrol nem lehetne rendszertelepitest csinâlni??..igen tudok kérni masik gépet.windows xp sp3 szeretnék a netbookomra..linket tudnàl küldeni.hogy honan tölcsem le..és hohy hogyan rakjam a pendrivere.
2016. jan. 4. 15:24
 7/8 CspCsj ***** válasza:

XP-t támogató USB telepítő készítő programok:

1. YUMI

[link]


2.WinSetupFromUSB

[link]


Küldtem privát üzenetet is.

2016. jan. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen
2016. jan. 5. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!