Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Teljesen új gépbe hogy rakjak...

Teljesen új gépbe hogy rakjak Windows 10 et? Felistaláljam a W7 et és frissítsem 10 re?

Figyelt kérdés

Most fogok építeni gépet, és nem akarom megvenni az operációs rendeszrt, mert megvan a 7 es DVD-n.

Fizettem az operációs rendszerért mert Home Premium van nekem.

Felinstalálhatom az új gépre ugyan ezt, és egyből frissítsem 10 re? Vagy valami más megoldás?


2016. jan. 7. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha szeretnél win 10et akkor igen mert már nem kell érte külön fizetni, viszont ha inkább maradnál 7nél akkor ne
2016. jan. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én már rég elfelejtettem a win7-et, win8.1 tökéletesen megfelelt nekem, egyedül kezdetben a start menüt hiányoltam és ennyi (persze lehet berakni, de nem használtam) megszoktam. Csempefelületet pedig nem is látom, max ha rámegyek a start menü helyére, vagy ha megnyomom a windows gombot. Ellenben egy sokkal gyorsabb operációs rendszer. A win10 pedig megtartotta mindezt és tanult a win8.1 hibáiból. Szintúgy sokkal gyorsabb, mint a 7. Ráadásul bejelentették, hogy a directx12 csak win10-re fog érkezni. Hosszabb távra mindenképp ajánlott a frissítés, és a win10-nek van elég sok előnye is, ha mást nem is használsz, akkor a gyorsasága.

Én személy szerint nem szeretem a frissítős megoldásokat. Mindig úgy telepítek op rendszert, hogy formázás és teljesen tiszta rendszert rakok fel, tehát ebben az esetben egyből win10-et. Ráadásul hallottam olyan híreket, hogy előző windowst frissített win10-re és mégsem működött olyan jól, mint egyből win10-et. Ne teljes mértékben alapozz rá, nem jártam utána!

Én azt mondom, hogy ne félj frissíteni! :) Szerintem mindenképp jobb a win10. Nekem szimpatikus, teljes mértékben megfelel, határozottan tetszik. Ha van rá lehetőség, akkor mindenképp egyből 10. De ha 7-ről frissíted, szerintem az sem lehet gond (lehet csak én nem szeretem :D ), én úgy is frissíteném ennek ellenére :)

2016. jan. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

A v1511 -es Windows 10 telepítő megjelenése óta már nem szükséges a korábbi rendszert telepíteni, és azt frissíteni. Ugyanis elfogadják a Windows 7 és 8.1 telepítőkódjait is. Vagyis mehet egyből fel a 10.


Ha a Microsoft letöltőjét használod, az már egyből ezt a verziót rakja a pen drive -ra vagy írja ki DVD -re. [link]

2016. jan. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Igen a DX12 miadt kötelező frissíteni még ha nem szeretném akkor muszaj.

Tehát letöltöm az oldalról, ráteszem DVD-re és egyből az új gépbe mehet bele? Akkor felesleges ugyan ezt a 7 est ami ebbe a gépbe van felinstalálni arra.

És melyik jobb 10 es?

Home meg ilyesmik vannak. Halottam olyanról, hogy az egyik verziója (a legjobb) az nem tud az adataidhoz hozzáférni meg nem törli ki a torrenten illegálisan letöltött dolgokat

2016. jan. 8. 15:47
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

Ha Home Premium -od van Windows 7 -ből, akkor Windows 10 -ből is csak a Home verziót kaphatod (legálisan).

Itt vannak amúgy a különbségek:

[link]

2016. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi elolvastam mint a 6 verziót.

Amit linkeltél visszamenőleg, arról ha leszedem a 10 est, ráteszem DVD re akkor az jó lesz ugy?

2016. jan. 8. 19:04
 7/8 P.O.C. ***** válasza:
Igen.
2016. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi +1
2016. jan. 8. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!