Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A . Srt fájlokat a Windows...

A . Srt fájlokat a Windows Media Player-em nem tudja lejátszani. Milyen kodek, vagy lejátszó kéne?

Figyelt kérdés
Egy rakat féle kodeket leszedtem, próbáltam másik lejátszóval, de csak nem akarja az igazat. Tudtok segíteni?

2016. jan. 7. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia én a K-Lite codec packot ajánlanám
2016. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fenn van. De "végzi a dolgát" az egészre.
2016. jan. 7. 20:17
 3/9 anonim ***** válasza:
VLC, Media Player Classic, Mobo player (ez még keres is feliratot magától).
2016. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki olyan média lejátszóhoz ragaszkodik, amelyik "végzi a dolgát" az egészre, akkor soha nem fogja elérni azt, amit szeretne.

Változtatni kell! Én pl. az ingyenes GOMPlayer legújabb verzióját használom egy régebbi verzió magyarításával (mások más lejátszókat preferálnak), ez tudja azt is, amit te a Media Playerrel szeretnél elérni.

[link]

2016. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodok hozzá, nem tudom honnan vetted.
2016. jan. 7. 20:59
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy ez sem támogatja a(z) .srt-t.
2016. jan. 7. 21:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Az .SRT fájl ugye tudod, hogy felirat? Mit akarsz azon "lejátszani"? Minek akarsz kodekeket feltelepíteni?


VLC Media Player tökéletesen megfelel a célra. Megnyitod a filmet/lejátszandó videót, és ráhúzod az SRT (felirat) fájlt; meg fogja jeleníteni a feliratot gond nélkül. (Ha nem sérült a feliratfájl.)


Ne szemeteld tele a géped mindenféle vacak kodek csomagokkal, azzal semmire se mész, csak belassítod a rendszered a sok felesleges hülyeséggel, amit még feltelepít mellé. (K-Lite és társai... rémálmomba se jöjjenek elő.)


Ha valaha valamilyen kodekre szükséged van, azt mindenképp csak a gyártó oldaláról, egyenként szabad telepíteni, nem mindenféle giccses csomagokban.

2016. jan. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha én azt mondom, hogy a GOMPlayer tudja az srt fájlt, az azért van, mert már néztem rajta olyan filmeket, amelyekben ott, ahol a filmben nem Magyarul beszélnek, megjeleníti az srt-ben lévő feliratokat.

Tedd az srt fájlt ugyanabba a mappába, melyben a film fájl van és a fájl neve ugyanaz legyen, mint a filmé.

Pl.:

Hitman a 47-es ügynök.avi

Hitman a 47-es ügynök.srt

2016. jan. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 ÓÓÓÓóóóóó. Aha. Ezt eddig nem tudtam. Köszönöm a segítséget.


#7 Nem értem az aggodalmad. A K-Lite codec pack tökéletesen szuperál, és semmit sem lassít...

2016. jan. 8. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!