Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program amivel a...

Van olyan program amivel a PC/laptop úgy működik egy tv-hez kötve mint egy külső HDD? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Jelenleg a filmeket pendrive-ra másolva nézem a tv-n.De ha a pc töltené be a pendrive szerepét az jobb lenne mert nem kellene sokat másolgatni.

Hdmi-vel nem jó, mert akkor az 5.1 hang nem megy át csak 2.0. Így arra gondoltam(mivel külső hdd-ről és pendrive-ól is átmegy az 5.1 és dts hang akkor lehetne a pc egy külső HDD szerepben. A tv beolvasná az 500Gb-ot. Van erre valami megoldás?


2016. jan. 19. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Van ilyen USB box, de egyszerűbb és olcsóbb megoldás ha beállítod az 5.1 -et HDMI -re :-)
2016. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy a laptop hdmi-je nem 5.1. A hangkártyája csak 2.0-ás
2016. jan. 20. 12:56
 3/7 anonim ***** válasza:

A HDMI külön "hangkártya" is ami videó és audió jel továbbítására is alkalmas.

A PC / Notebook lehet csak sztereós, de a HDMI -n továbbítani tudja az 5.1 -et ha azt a lejátszó eszköz is ismeri.


Egy olyan aktív box amit szeretnél 20~25 ezer körül van.

2016. jan. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

(Gyakorlatilag egy külön MiniPC aminek van Micro USB csatlakozója mint pl. a telefonodnak, amire felcsatolható a PC hálózati megosztása.)

Az hogy LAN/WiFi -n csatlakozik a PC/Notebook -hoz, az már opcionális.


(Kis mókolással amúgy egy droidos telefon is képes lehetne erre, csak az alap szoftverét kéne kiegészíteni cifs-utils -al és akkor az is képes lenne felcsatolni a hálózati meghajtókat, amit utána USB -n tovább adhatsz)

2016. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat is és talán látok megoldást rá csak nem értem teljesem:

Mi az, hogy a laptom hdmi-je is egy külön "hangkártya"?

Az a baj, hogy ha a laptop hdmi-jét össze nem tudom kötni a digital erősítőbel. Szóval a laptopból a kép és a hand először a tvbe megy a hdmi-vel. Ugyebár a kép marad a tv-n és a hang optikai kábellel kimegy a tv-ből az erősítőbe. De ez a hang már csak 2.0.

Ha viszont a pendrive-ra másolt filmet lejátszom a tv-n akkor a hang ugyanazon potikán megy ki az erősítőbe és akkor viszont 5.1. Ebből nálam az esik le, hogy a laptop hdmi.je nem tudja az 5.1-et. De ha valami oknál fogva be tudnám úgy állítani a laptopot hogy olyan legyen csak mint egy pendrive a tv-be dugva akkor elméletileg kész lenne a kép és mehetne az 5.1 az erősytőbe! Jól mondom? Működne ez? Vagy hogy lehetne 5.1 et kivenni a hdmi-ből Nekem semmilyen beállítással nem sikerült eddig.

2016. jan. 21. 13:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudja az 5.1 -et csak a lejátszó programba és hangeszközöknél is be kell állítani.

Utóbbiban akkor tudod mikor össze van kötve.

2016. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen ott már jártam. De csak a stereo lehetőség van egyedül. Ezért akadtam el.
2016. jan. 22. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!