Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a jobb, az NTFS vagy...

Melyik a jobb, az NTFS vagy az exFAT az alábbi esetben? Vagy van más alternatíva?

Figyelt kérdés
OSX alatt használok egy külső HDD-t, de alkalmanként más oprendszer alatt is kell használnom (Windows, Linux) és nagy fájlok is vannak rajta. Egyértelműen az exFAT tűnt a legjobbnak, mert azt minden kezeli általában. De már többször megszívtam, mert érintkezési vagy csatlakozási hiba miatt elvesztek komplett folderek, most legutóbb 400GB adat úgy, hogy nem is másoltam közben, nem is értem mi történt, egyszer csak eltűnt. Az NTFS az biztonságosabb ebből a szempontból? Azt viszont azért nem akartam, mert az OSX nem kezeli natívan, és mivel OSX alatt használom a legtöbbet, félnék nehogy rosszul kezelje. Végülis mi lehet a legjobb megoldás?

#biztonság #OSX #NTFS #exFAT #windowsm hdd #fájlrendser
2016. jan. 26. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Felejts el mindent ezeken kívül: ext4, NTFS, és HFS+
2016. jan. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
elnézést, de pár szóban megindokolnád, hogy miért?
2016. jan. 26. 22:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha főként OSX alatt használod, akkor egyértelműen HFS+-ra formázd.

Két opciód van: vagy a Windows-os gépre felrakod a Paragon szoftverét amivel a Windows kezelni tudja a HFS-t (itt megjegyzem ugyanez van OSX-re is, hogy az NTFS-t kezelje) vagy pedig 2 partícióra szeded a HDD-t. A nagyobb része HFS+, a többi exFAT.

2016. febr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!