Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet sata hdd-re windows...

Lehet sata hdd-re windows 98-at telepíteni? Szeretném, ha xp mellett 98 is lenne, olyan régi programokhoz, játékokhoz, amik nem mennek xp-n.

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, hogy xp telepítővel csinálnék a c:/-re fat32 partíciót, arra menne. Aztán az xp-t D:/-re (ntfs) raknám fel..

Elvileg a bios az, ami kezeli a meghajtókat, ezért a 98-nak is látnia kéne, nem?


2010. márc. 29. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a SATA HDD IDE módban (comaptible, stb) van, akkor elképzelhető hogy működni fog.
2010. márc. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg menni fog.
2010. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is menni fog de miért nem futtatod a progikat kompatibilitási módban? W7-n Nero 6.3 XP kompatibilitási módban telepítve hibátlanul fut.
2010. márc. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mivel egy nagyon jól beállított XP-m van, csak akkor telepíteném újra, ha biztos, hogy működik a 98-as dolog.. Nem XP-s progikat futtatnék 7-en, hanem 98-asokat XP-n! (midtown madness, motorace..)
2010. ápr. 2. 03:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak példának írtam a W7 VS Nero-t. Én a helyedben előbb kipróbálnám a kompatibilitási módot. :)
2010. ápr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem 3D-s játékkal akarsz játszani, akkor VirualBoxra vagy VirtualPC-re tenném a 98-at!
2010. ápr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Ha jól tudom, az újabb chipsetek már nem is támogatják a 98-at. Nekem csak egy intel 865g chipes alaplap van, (erre van 98-as driver) és azon s478-as foglalatú p4 2,6ghz cpu, és persze a sata hdd. Már én is gondoltam a virtuális gépen futtatott 98-ra, de ahoz valószínűleg kicsi ez a gép, ezért lenne jobb a tényleges 98 os multiboottal. Éppen hogy 3d játékokat futtatnék, az említett 2 is az! Nekem régi nagy kedvenceim, és van még pár ilyen.. :] Megpróbálom, és ha nem működik, lecserélem a hdd-m pata-ra. :D
2010. ápr. 3. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!