Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » System fan szabályzása?

System fan szabályzása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudnátok olyan szoftvereket mondani amikkel szabályozhatom a rendszerventilátorok rpm-ét? BIOS-ban sehol nem találtam ilyet sajnos.



2016. febr. 2. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy 3 vagy 4 pines venti, ha 3, akkor szoftveresen nem tudod, csak építeni tudsz hozzá szabályzót, ha meg 4-es, akkor pl. speedfan, vagy alaplaphoz mellékelt program
2016. febr. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
4 pines PWM ventik, de a SpeedFan nem érzékel semmit a gépből. Lehet probléma az hogy egy elosztón van mind a három venti?
2016. febr. 3. 14:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Speedfannel nagyon szépen irányítom a régi compaqm 3 pines ventijeit. De a fő gépem ventijeit nem lehet egyszerűen irányítani. Biosba standard módban van állítva, egyszer lejjebb tudom venni a fordulatszámokat, egyszer nem xD Szóval régebbi gépeken pont hogy jobb a speedfan. A fő gépen csak azért tartottam, hogy sacperkábé tudjam a hőfokokat. Régi gépen is csak azért van fenn, mert a szenzorok 15 év alatt megbolondultak XD

Amúgy nem létfontosságú program. Aida jobb.

2016. febr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És a 3 pinesnek a pwm spinnerben állítgatod a %-ot? És az mit csinál? Tényleg érdekel.
2016. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4 Na, azért írtam kicsit pontatlanul, mert telóról voltam.

Linkelek egy videót: https://www.youtube.com/watch?v=YIaZuoxSNjw

Itt Compaq evo d5s gépek vannak, de a lényeg a speedfanon van.

Nekem Compaq evo d5d-m van, de ez nem változtat a dolgon.

A Pentium 4 processzoron speckó hűtés van, 6 centis ventivel (nem tudom hogy csinálja, de nem melegszik túl)

+ van egy 8 centis házventi (ami beszívja a levegőt. A meleg levegő szerintem a hangszóróknál megy el)

Na, néha szoktam ezzel szórakozni, és ha 50%-ra felhúzom a sebességet, akkor már nagyon hangos XD

Ez a 3 pines cucc akkor igaz, ha újabb alaplapba (amin van 4 pin) teszel 3 pines régi ventit. Ugyanis az egyik Compaq evo meghalt, ezért még nyáron kiszedtem belőle a házventit. Olyan hangos volt, mint egy turbina, biosban sem lehetett állítani. Végül egy szikra kíséretében kisütötte az alaplap egyik sys_fan csatlakozóját (ez azért kínos, mert asrock h81m hds alaplapom van), ami azóta is rossz. (gondolom eltért a feszültsége a szabványtól)

De a 12 cm-es 3 pines coolermaster ventilátorom megy rendesen.

Leírom, hogy (számomra) mikor nem jó a speedfan ventilátorsebesség állítására:

laptopoknál.

Az én esetembebn, ha régi 3 pines ventit raknak újabb alaplapba.

És úgy kb. sose, amikor kéne. Ez csak egy program, nem kompatibilis minden biossal. Persze, sikerült vele állítgatnom sebességeket a mostani gépeken is, 900 rpm-en nagyon halk volt a proci, aztán mindent a biosra hagytam (végülis azért van XD)

A Compaq gépemben meg nem érzékeli rendesen a hőmérsékleteket.

A geforce 2 mx/ mx 400 passzív hűtésű vga hőmérsékletét 0 c°-nak hiszi XD

Szóval, röviden: működik 3 pines ventiknél, csak akkor az alaplapnak is régebbinek kell lennie.

De ha az alaplap régebbi, akkor lehetséges, hogy téves hőfokokat ír ki.

Ha az alaplap nem régi, és 4 pines csatlakozót használsz, akkor könnyebb dolgod van, de ne bízd el magad.

Hogy ne csak offoljak: kérdező, milyen biosod van? Elképzelhető, hogy valami fapados, nem minden biosban van erre lehetőség.

2016. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"nagyon halk volt a proci"

A hűtőre gondoltam *** XD

Egyébként a processzorhűtőm egy deepcool gammaxx 200t, a processzorom pedig i5 4460.

2016. febr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"szenzorok 15 év alatt megbolondultak XD"

"A Compaq gépemben meg nem érzékeli rendesen a hőmérsékleteket.

A geforce 2 mx/ mx 400 passzív hűtésű vga hőmérsékletét 0 c°-nak hiszi XD"

Itt egy kicsit megkavarodtam, annyi a lényeg, hogy a vga hőmérsékletre nullát ír, de a gépen működik a thermal throttling, tehát nem teljesen a szenzorok hibája ez.

2016. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én kérdésem igazából arra irányult, hogy hogyan állítod egy 3 tűs venti fordulatszámát (2 pin közötti feszültséget kell ehhez állítani, mert nincs pwm, és azt kérdeztem, hogy ezt mivel csinálod)
2016. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem állítottam semmilyen feszültséget. A régi gépen jó a speedfan, az újon nem. Ennyire nem vagyok benne a témában :) :D
2016. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na, közben megtaláltam, ha az alaplapod tudja, akkor a speedfanban az advanced beállításoknál be lehet állítani a PWM output helyett, hogy DC output. De hogy ezt magától felismerte, azt nem akartam először elhinni :)
2016. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!