Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek egy ilyen alkalmaz...

Szerintetek egy ilyen alkalmazásra lenne igény? Mennyire lenne nehéz megvalósítani?

Figyelt kérdés

Olyan ötletem van, hogy a bevásárlóközpontokhoz egy térkép alapú alkalmazást készítek. Pl. Tesco, Árkád stb..

Be lehetne írni hogy mit keresel, és megmutatja hol található az áruházon belül. Bevásárlólistát is lehetne készíteni, és megmutatná a legrövidebb útvonalat az áruházon belül.

Problémák: GPS alapú helymeghatározás kilőve, mivel az áruházon belül necces hogy működik (és ha mégis, akkor is max. 5-10 méteres pontossággal, ennyi eltérés egy áruházon belül pedig már számottevő). Nem vagyok jártas a programozásban, de érdekelnek a számítógépes térképszerkesztés, térinformatika. Mi a véleményetek erről az ötletről?



2016. febr. 8. 22:10
 1/8 A kérdező kommentje:
További probléma hogy minden áruháznak más-más a belső elrendezése, ezért külön alkalmazást kéne gyártani mindegyikhez. (bár ez már csak szorgalom kérdése)
2016. febr. 8. 22:12
 2/8 anonim ***** válasza:
Aki nem a nézelődést szereti a plázákban, az webshopokban vásárol. Aki meg szeret nézelődni, az nem mobillal fog botorkálni.
2016. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, mindig szinkronban kéne tartani, frissíteni hogy hol milyen termék van.

Egyszerűbb, ha eleve adatbázist tart erről a bolt, és azt használja fel.

Lehetne mobilapp belőle. GPS alapján kitalálja melyik áruházban vagy, meg kb hol. Beírod mit keresel és mutat egy térképet, hogy itt, meg hogy te hol állsz most.

2016. febr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1. Ez részben igaz. Viszont gondolj bele, az élelmiszert szupermarketekben vásárolják az emberek általában, nem a netről. És mennyivel egyszerűbb lenne egy nagybevásárlás egy ilyen appal? Nekem pont akkor jutott ez eszembe, amikor fél órája bolyongtam a Tescoban mert nem találtam az őrölt paprikát.
2016. febr. 8. 23:27
 5/8 A kérdező kommentje:
2. : Az áruházon belül nehézkes a pozíció bemérése, mivel a GPS nem működik fedett helyeke, továbbá ha mégis működne, nem tudna annyira pontosan mérni. A telefonos GPS is 5-10 méteres pontossággal mér, ha 5 méter csak az eltérés, szerintem már számottevő lehet.
2016. febr. 8. 23:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak indoor positioning rendszerek, rakás féle megoldás van.
2016. febr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. febr. 8. 23:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Ötletnek nem rossz, de jól látod Te is, hogy a probléma a beltéri helymeghatározás jóval általánosabb problémakörére vezethető vissza. A GPS vagy nem fogható, vagy a jelek ide-oda verődése miatt nem ad megbízható lokációt (ugyanez lenne a probléma egy földi telepítésű rádiólokációs eszközzel is).

Ha van egy fix kiindulási helyünk, a telefon szenzoraival (gyorsulásérzékelő, giroszkóp, iránytű) lehetne egy hozzávetőleges helymeghatározást végezni, de probléma, hogy a mérési hibák összeadódnak, így a pontatlanság idővel növekszik. Ezt a problémát megoldani érdemes lenne, de nem feltétlenül a bevásárlóközpontok vonatkozásában. Nekik ugyanis alapvetően nem érdekük, hogy minél hamarabb megtaláld, amit keresel. Aki pénzt fektet egy ilyen hodály építésébe, az szereti, ha elveszetten bolyongsz benne. Ugyanezért rendezik át folyton a hipermarketeket is, és ugyanezért van minden IKEA-áruházban egy szentély Minótaurosz tiszteletére.

2016. febr. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!