Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mac-en a szerkesztett képeket...

Mac-en a szerkesztett képeket hol találom? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Csináltam pár képet, amit felmásoltam a gépemre, (Mac) amit aztán hozzáadtam a fotókhoz. Így a fotó mappában van az összes képem. Ezek többségét átszerkesztettem, és ezeket a szerkesztett képeket szeretném átmásolni barátomnak.

Gondolom úgy oldja ezt meg mint az iPhone, h nem a szerkesztett képet menti el, hanem magát a szerkesztést. Bocs a hozzá nem értésemért. Annyira nem értek hozzá.

Köszi a válaszokat.



#fotók szerkesztése
2016. febr. 9. 12:15
 1/5 tabaki ***** válasza:
Elsősorban: Mivel szerkesztetted, és milyen formátumban mentetted el? Másodsorban: Ha megnyitsz egy képet, utána „Mentés másképp” menüponttal mented, a megjelenő ablakban vélhetőleg meg tudod nézni a mentés mappáját. Én egyébként a fentiek alapján nem vagyok benne biztos, hogy nem írtad-e felül az eredeti képeidet.
2016. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A képeket lementettem egy hordozóról, egy mappába. Aztán a képeket hozzáadtam a fotókhoz. És mikor a "fotók"-ikont megnyitom, van lehetőségem szerkeszteni (jobb felső sarokban). Ha megtörtént, akkor mentés. (nem látok más leheőséget)

Majd utánna a "Finder"-ben megkeresem a képet, amit elvileg szerkesztettem, és semmi változás. A "fotók"-ból pedig nem tudom behúzni pl viberbe, vagy facebook üzenetekbe.

Valamint, bármikor vissza tudom álítani az eredeti képet.

.RAW formátumu képeim vannak. Általában 50 MB egy kép.

3-4 hónapja van Mac-em, még nem megy minden.

Elég kacifántosan írtam, remélem értelmezhető. Köszi

2016. febr. 9. 15:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a szerkesztett fotót akarod küldeni, akkor azt vagy a Fotók alkalmazásból húzd bele, vagy amikor feljön a kiválasztó ablak (pl. FB-nál beszúrásra kattintás után), akkor a bal oldali sávon keresd meg a "Média" részt, és ott lesznek a fotók, amik ugyanúgy böngészhetők, mint a Fotó alkalmazásban.


Ha így nem megy, akkor a Fotók alkalmazában jelöld ki azokat a képeket, amiket el akarsz küldeni, és fálaszd a file menü expotrálás lehetőséget, majd ahova ezt megtetted, onnan csatold.

2016. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Valóban sikerült. Már csak annyi lenne, remélem arra is tudsz választ, h az 50 MB-os .raw képekből, amik rajt vannak a gépemen, másolást követően 8-12 MB JPEG képek lesznek. És ez látszik a minőségen. Azok a képek is egyébként, amik nem lettek szerkesztve.

Köszönöm az eddigi segítséget.

2016. febr. 11. 00:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, vélhetően önhatalmúlag konvertálja. Talán ha exportálod, ott megtarthatod a minőségét, de nincs raw képem, nem tudom ellenőrizni.
2016. febr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!