Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha a Malwarebytes (próbaverzió...

Ha a Malwarebytes (próbaverziója) nem talál vírust a számítógépen, akkor teljesen megnyugodhatok és valóban nincs is semmi?

Figyelt kérdés

Néhány napja letöltöttem egy programot, amihez egy vírus is társult. Egészen konkrétan a Yessearches álkereső, ami részben blokkolta a számítógépen lévő böngészőket (Chrome és Firefox). Letöltöttem a Malwarebytes vírusirtót, végig is futtattam az ellenőrzést és talált is 43 hibát, ami mind a Yessearches-hez kötődött. A végén karanténba tette, majd újranindítottam a gépet és még egyszer futtattam egy rendszerellenőrzést, akkor már nem talált semmilyen hibát.

Ma is megcsináltam, ma sem talált. Ezek szerint megnyugodhatok és sikeresen eltűnt a számítógépről ez a vírus?


2016. febr. 10. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a Yessearch-ös akármi nem jön szembe veled a mindennapi használat során, akkor efelől megnyugodhatsz.


De nem jelenthető ki, hogy "nincs is semmi", mert a MB csak bizonyos típusú kártevőket írt. Használj kifejezetten vírusirtó szoftver IS.

2016. febr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pl. mit? Megmondom őszintén, a számítástechnika területén elég nagy analfabéta vagyok. :D
2016. febr. 10. 14:59
 3/4 Lajos54 ***** válasza:
100%

"A Malwarebytes Anti Malware segítségével megkeresheti a számítógépén tanyázó rosszindulatú alkalmazásokat, kémprogramokat, a böngészőbe beépülő elemeket. A megtalált programookat segít eltávolítani, vagy karanténba helyezni. "


Ugyebár itt vírusokról szó sincs!

Ez a program az úgynevezett "Adware" és "Spyware", vagyis kéretlen és kémprogramokat keresi meg és távolítja el nagy hatékonysággal.

Mellette tehát célszerű használni egy jobb víruskeresőt is, mint például a fizetősök közül a NOD32, A Kaspersky, a Panda, Norton AV stb., vagy az ingyenesek közül AVG, Avast stb.

És természetesen használni is kell őket :)

2016. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az Avast fent van a gépen, elméletileg végzi is a dolgát. :D

2016. febr. 10. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!