Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem működik a Port...

Miért nem működik a Port Forwardolás?

Figyelt kérdés

Egy MTA szervert szeretnék létrehozni de ott hogy a portot forwardoljam elakadtam. Minden úgy csináltam ahogy más videókban láttam de nem jó. Ezt írja az MTA indító:

[link]


Forwadolásnál:

[link]


[link]


Kérem valaki segítsen.



2016. febr. 12. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Iphez a ipconfigos ipv4 címedet kell írni


22126-22126

22126

Ipv4

Protocoll: all

2016. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, el néztem, A port triggeringnél kell ezt csinálni.
2016. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha jól van belőve az IP, akkor még a tűzfal lehet, esetleg az Avast hálózati védelme. Egyébként ott belsőhálózati IP-k vannak, azzal senki nem tud semmit kezdeni, nem kellet volna kitakarni, talán segítene is a probléma megoldásában.

Egyébként start--->cmd.exe--->ipconfig

ott keresd ki a használt hálózati kártyád belsőhálózati IP címét, elvileg 192.168.1. valamennyinek kell lennie, ha a routered alapbeállítson van. Egyébként ez az egyetlen router ami a géped, és a net között van? Mert futottam már bele olyanba, akinek ott volt a thome-os Cisco router, és utánna volt bekötve a tplink router. Mivel a Cisco routeren nem csinált portforwardot, ezért hiába próbálkozott a tplinkel, nem jutott semmire. Problémát okozhat az is, ha valami kis vidéki szolgáltatónál vagy, aki nem biztosít minden felhasználónak külön IP címet, hanem egy közös mögé rak több száz felhasználót, ilyen esetben csak VPN klienssel tudsz eredményt elérni.

2016. febr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.

Másodszor pedig kikapcsoltam a vírusirtóm Web védelmi opcióját úgysem működik egyébként Avast-ot használom.

Utána amit írtál, hogy ha kis mezei net dolog van, na hát én ugye falusi vagyok a net nem tudom mennyire támogat mit de környéken majdnem mindenkinek ilyen típusú netje van. A routerem pedig úgy van megoldva, hogy van a router ami egy Wifi router-hez csatlakozik és a Wifi router ből van a gépemhez kötve, szóval ez nem tudom mennyire számít. Ha van még valami ötleted, hogy tudnám megoldani akkor előre is köszönöm azt. ((Elnézést a rossz megfogalmazásért de félálomban írok))

2016. febr. 13. 03:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom ahhoz a wifi routerhez csak a szolgáltatódnak van admin hozzáférése. Pedig azon is be kellene állítani a portforwardot, hogy működjön a dolog. Úgy kell elképzelni a dolgot nagyon leegyszerűsítve, mintha lenne egy locsoló csöved rajta sorban csapokkal. Ha az egyik csap el van zárva, hiába nyitogatod a másik 10-et, nem fog folyni a víz.
2016. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként én Csokinetnél voltam sokáig, és ott is ilyen megoldás volt. 100 ember beraktak egy IP cím mögé. A portforward megoldhatatlan volt.
2016. febr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oh értem és ha a Net szolgáltatóval beszélnék, hogy a Wifi routeren csinálják meg? De gondolom én nem tudom ezt megoldani, pedig kaptam valami CD-lemezt a Wifi router-hez lehet azzal sikerülne .
2016. febr. 14. 20:07
 8/9 A kérdező kommentje:
Oh... És köszönöm a válaszod.
2016. febr. 14. 20:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a jelszó felhasználónév páros kell, hogy bármit tudj kezdeni. A szolgáltatód kellene megkérdezni a dologról. Én szolgáltatót váltottam többek között emiatt.
2016. febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!