Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Állásinterjún belenéznek a...

Állásinterjún belenéznek a forráskódba, esetleg el kell magyarázni, hogy mi hogyan működik, vagy csak a kész programot indítják el, és tesztelik le?

Figyelt kérdés
2016. jan. 28. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Állásinterjún van programozás?
2016. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, azért kérdem. Ha nincs, akkor adnak egy feladatot amit otthon meg kell oldani határidőre? És a következő körben bemutatni, akinek a legjobb azt veszik fel?
2016. jan. 28. 19:34
 3/13 anonim ***** válasza:
Korábban nem volt ilyen, de mostanában hallok hasonlókat.
2016. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Helyzetfüggő.


"Állásinterjún van programozás?"


Akármilyen programozó/fejlesztő szakmai interjúján nyilván van.

2016. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Erre egyébként nincs törvényi formula. Az csak rajtad és attól függ, aki interjúvol (főleg ez utóbbin), hogy ott mi történik. Mittudomén, ad-e feladatlapot, megelégszik-e a papírjaiddal, netán szakmai szempontból kérdez ki.
2016. jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Voltam már pár interjún, soha nem volt programozás. Kérdezgették az elveket, hogy mit hogyan oldanék meg, mi az SOLID, mi az IocContainer, meg Mire való a DependencyInjection. De akkor ezek szerint van programozás is #2-es voltam!
2016. jan. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5 év tapasztalat alatt halálbiztos, hogy adnak megoldani feladatlapot. Egyik helyen hosszabb, máshol rövidebb.


Sőt, én még 20 éve szakmában dolgozónál is láttam, hogy vele is ugyanazt töltetik ki, mint aki épp pályakezdő (vele voltam együtt az első körön).


Attól, hogy átcsusszansz a feladatlapos első körön, még nem jelent semmit. Behívnak második körre, ahol fogalmad sincs, hogy intro- vagy extrovertált, menedzserbeütésű vagy szakértő programozót keresnek, még az interjúztatónak halovány fogalma sincs milyen csoportba, de azért mondj számszerűsített elképzelt munkabért, amikor azt sem tudod, mik a feltételek, vagy hogy milyenek a leendő munkatársak, mi az a szerep, amit neked be kell töltened.


Ahány multinál voltam az elmúlt fél évben, mindegyik papíron kérte, egyesek ott helyben kiértékelték előttem, mások pedig a fejvadásszal üzentek vissza a következő körös időpontról, a harmadik, többségi csoport válaszra se méltatott.


Egyébként nagy gyarlóság lenne csak a kész programot indítaniuk el, és megnézni a kimenetét, mert ezzel nem tudnak meg rólad semmit, max csak annyit, hogy már jól tudsz kamuzni printf()-ekkel.

2016. jan. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ahány cég, annyi féle felvételi van. Van ahol helyben kell tesztet írni, van ahol csak elbeszélgetnek veled, van ahol kapsz otthoni feladatot, van ahol mindhárom játszik. Persze ha dolgoztál már sok évet és/vagy tudsz mutatni jó referencia munkákat akkor nem fognak ilyenekkel traktálni.
2016. jan. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Olyat is hallottam, hogy táblánál kellett pseudo code-dal algoritmust felvázolni. Azt viszont kizártnak tartom, hogy interjún "kész" programot kelljen csinálni. Interjún, ha megakadsz kérj segítséget (persze megfelelően fogalmazva), és ha adnak, akkor azt fogadd meg. Ezzel egy csomó jó tulajdonságot fogsz mutatni: képes vagy segítséget kérni, felismered, ha segítségre van szükséged, lehet veled csapatban dolgozni. Ezek sokkal fontosabbak, mint hogy az adott problémát helyben, a felvételi stressz alatt meg tudod-e oldani. (persze ez attól is függ, hogy mennyire alap problémán hasalsz el.)


Mondjuk amikor engem kiválasztottak az önéletrajzom alapján, akkor az interjú időponttal együtt egy programozási feladatot is kaptam, amit az interjú előtt elküldtem, és belekérdezgettek, hogy milyen megoldást és miért használtam...

2016. jan. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Olyat is hallottam, hogy táblánál kellett pseudo code-dal algoritmust felvázolni."

Ez fantasztikus ... évek óta nem láttam pszeudokódot. Elég rossz szűrő.

2016. jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!