Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux helyett (vagy mellett)...

Lapis Kristóf kérdése:

Linux helyett (vagy mellett) windows 8.1-et kéne telepítenem asus x555LA-XO645D-re. Free dos volt rajta, Linux Mint 17.2-t tettem rá, de a telepítő dvd csak 8.1-en fut, ezért kéne most az. Mindenhol csak windowsról linuxra-ról írnak?

Figyelt kérdés

2016. febr. 12. 23:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha csak linuxot akarsz használni akkor felesleges, mert a Drivereket a Mint a gyári illesztőprogram listájából automatice telepíti. Amennyiben, viszont az "Fn" gombok nem működnek, érdemes típusspecifikus Billentyűzet drivert leszedni linuxhoz.
2016. febr. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 P.O.C. ***** válasza:

A mellékelt telepítő cd nem a világ. A termékhez a windows 10 driverek is elérhetőek:

[link]

Akármelyik windowst is választod, be kell boot -olni a telepítőjéről. Úgy fogod csak tudni felrakni.

A jelenlegi linuxot is megtartanád, az sem lehetlen, csak picit bonyolultabb.

2016. febr. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 tabaki ***** válasza:
100%
Elég lassan, de kezdem megsejteni, miről van szó egyáltalán. Amit mellékelten adnak, az WINDOWSOS telepítőkészlet, linuxban nemcsak fölösleges, hanem semmi hatása nincs, tehát csak amiatt Windowst telepíteni, hogy a driverek és egyéb kellékek fönt legyenek, teljesen értelmetlen. A CD csak az üzletpolitika része, egy lendületes farba rúgás, hogy eredj öreg, tudod a kötelességedet, lódulj Windowst venni. Mi a linuxszal telepített gép mellé is kaptunk anno öt cédényi ilyen szutykot, de a linux második lemezét, amelyiken a hasznosabb programcsomagok lettek volna, azt bezzeg hiába kerestük.
2016. febr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaa, most esett le, mi a kérdező gondja! :DD

A géphez kapott CD/DVD, amin a driverek vannak, Windows-hoz valók, és a Linux Mint nem tud velük mit kezdeni. :))


Előző jól írta. Azokat csak akkor használd (vagy akkor se), ha Windowst telepítettél.

2016. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A sok driver cd számodra már csak szemét , inkább annak nézz utána , hogy a Mint mindent felismert-e , hogy megtudd szükség van -e + driver telepítésére.
2016. febr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Igen, pl. az "fn"gombok nem mennek, ami miatt a repülő módot nem tudom kikapcsolni. Teljesen kezdő linuxos vagyok, a gép DVD-jén más is lehet, nem futtattam linux alatt, mert írva vagyon: "This disc supports w 8.1 64 bit only" Futtassam?
2016. febr. 13. 21:09
 7/19 tabaki ***** válasza:

Fölösleges. Lehet, hogy nemcsak driverek és effélék vannak rajta, hanem némely windowsos szoftver próba- vagy demóváltozata is, és lehetséges, hogy ezeket Wine segítségével tán futtatni is tudod. De kérdem én: Minek? Biztosan találsz hasonló feladatú linux-programot, ami natívan fut, és lebutítás vagy időkorlát nélkül egyszerűen csak ingyenes, mert ingyenes.

Igen tudom, hogy Windowsra is van sok valóban ingyenes program, csak azokról az ilyen hasznos cédék összeállításakor rendre megfeledkeznek. Szerintem semmit sem veszítesz azzal, ha inkább söralátétnek használod.

2016. febr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 tabaki ***** válasza:
Sajna, az Fn-gombos problémára nem tudok mit mondani; Az én (Lenovo G580) gépemen minden tökéletesen megy, pont Mint 17.2-vel.
2016. febr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nade mivel teljesen amatőr linuxos vagyok, ezeket megtanulnom kis idő. A gépen pedig az "fn" funkciók mellett a hangja sem teljes még, szerintem. Ilyenekre gondolok, a gépet szeretném teljessé tenni, és perpillanat a telepítővel egyszerűbbnek tűnik. Lehet e nélkül is meg lehet tenni a linuxon, de fogalmam sincs sajna, hogyan (egyenlőre)
2016. febr. 13. 22:03
 10/19 tabaki ***** válasza:
Természetesen semmi sem zárja ki, hogy esetleg linuxon is szükséged legyen driverekre, végül is nem építhetnek bele minden létezhetőt a kernelbe. De az értelemszerűen nem Windows-program lesz, hanem linuxos. Remélem, erre jár valaki,aki jobban ért hozzá, és a gép típusa alapján is megmondja, mi kell hozzá.
2016. febr. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!