Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mekkora felbontást válasszak...

Mekkora felbontást válasszak iskolai tabló elkészítéséhez?

Figyelt kérdés
Megkért az osztályom, hogy csináljam meg a tablónkat, viszont nem igazán csináltam még nyomtatásra dolgokat, szóval nem tudom mekkora felbontásban (dpi) kellene? 1 m * 70 cm lesz a tabló. Szerintetek?

2016. febr. 19. 15:19
 1/6 Dongaben ***** válasza:
Ne a tabló teljes méretét nézd, hanem azt, hogy 1 db. fénykép hogy néz ki teljes méretben (Akkorában, mint a tablón lesz.). Ehhez igazítsd a felbontást. (Szerintem...:D)
2016. febr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
6,5cm * 10cm-es képek lesznek a tablón. A nyomtatás miatt kérdeztem igazából, mert most 130 dpi-ben csinálom.
2016. febr. 19. 15:38
 3/6 Dongaben ***** válasza:
A fénykép a lényeg! Nézd meg az "előnézetet"! Ha jól mutat, akkor oké. Gondolom, nincs olyan nyomtatód, ami ezt a méretet tudja...:D Ha "mozaik"-ként rakod össze használd a lehető legmagasabb beállítást!
2016. febr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dongaben ***** válasza:
Annyit segíts te is kérlek, hogy tudjak segíteni: hol fogják nyomtatni?
2016. febr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom, hogy hol nyomtatják, de nem itthon, hanem rendes nyomdában, ahol az ilyeneket szokták.
2016. febr. 19. 16:45
 6/6 Dongaben ***** válasza:
Na, azt kellene tudni, az ő gépük mennyit bír...De állítsd a legnagyobbra a felbontást. A 130 karcsúnak tűnik...Minimum a 600 dpi, de 1200 dpi-nél nagyobb felbontást nem érdemes. (Ekkora képek a 600-nál is kiválóan felismerhetőek.)
2016. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!