Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win fájlkezelő vs Total cmd?...

Win fájlkezelő vs Total cmd? Melyik jobb, miért?

Figyelt kérdés

Én el vagyok a win fájlkezelővel , de testvérem aki viszonylag jól ért a gépekhez, a total cmd-t isteníti és a win-es szart messziről kerüli.

Néha a win fájlkezelő lefagy ami elég idegesítő.


Mivel jobb a total cmd? Megéri áttérni rá?



2016. febr. 23. 13:16
 1/7 Argloss ***** válasza:

Windows 7 óta én nem nagyon láttam még lefagyott fájlkezelőt, szóval egészen érdekes állapotok uralkodhatnak a gépeden.

Ha csoportosan akarsz átnevezni, vagy fájlt darabolni, hash alapján fájlt ellenőrizni, fájlokat összehasonlítani stb akkor jó választás lehet, de egyébként teljes mértékben felesleges egy átlagos felhasználó számára.

Ha valaki ért valamihez, akkor logikus érveket mond, nem pedig istenít.

2016. febr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez kb olyan kérdés hogy meilyk programozási nyelv a lehjobb
2016. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Régen Total Commanderes voltam, most már a Windows fájlkezelőjét használom. Egyszerű műveletekre, mint átnevezés, keresés, törlés, mappa létrehozása, tömörített fájl (zip) kicsomagolása stb. egyszerű és tökéletes. Képeket és videókat is jobban szeretem ebben nézegetni a megjelenő bélyegképek miatt. Total Commanderben is be lehet állítani, de a Windows fájlkezelője átláthatóbb, több fájlt látok egyszerre. Csoportos átnevezére, fájldarabolásra és mappaszinkronizálásra a Total Commandert használom. Utóbbira próbáltam több programot, de több száz mappa és sok ezer fájl, összességében kb. 300 GB tartalom alatt mindegyik elhasalt. A Total Commander csendben teszi a dolgát, még az összes mappaszinkronizáló program lefagyott, mert két mappa és azokban négy fájl szinkronizálásra lettek tervezve, nem ekkora adatmennyiségre.

Sem a Windows fájlkezelője, sem pedig a Total Commander nem szokott lefagyni nálam.

2016. febr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

Fogalmam sincs, milyen most a a Windows fájlkezelője, mindenesetre a régebbieknél a kétablakos fájlkezelőket én százszor többre tartom. Ezek egyike a Total Commander, amely rendkívül okos program ugyan, de szerintem a hétköznapi szinten már kissé túlnőtte magát. A napi felhasználásban jóval több, mint elegendők a hasonló ingyenes fájlkezelők. Javaslom a kitűnő Double Commandert, és az Unreal Commandert, akár hardcore totálosoknak is.

[link]

[link]


OFF

Az, hogy a fájlkezelő lefagyjon, tényleg nagyon nem jellemző, ott valami egyéb difi van a háttérben.

ON

2016. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha sokat másolgatsz fájlokat ide-oda, a TC nagyon jól jön. Van egy sereg egyéb funkciója, ami szintén, pl keresés, csoportos átnevezés...stb.

Amúgy jó a fájlkezelő, ha neked megfelel.

2016. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Total Commander mindenképp. Alapból rengeteg dolgot tud, amit az Intéző nem (rar, 7zip fájlok kezelése, txt/hex megtekintés, darabolás/egyesítés, MD5/SHA1 hash, ismétlődő fájlok keresése, FTP szerverek kezelése), meg sztem sima fájlkezelésre is hatékonyabban kezelhető a kétablakos, billentyűzetre optimalizált felület miatt. Win telepítés után az az első dolgom, hogy felrakom, az intézőt meg csak akkor használom, ha nagyon muszáj.
2016. febr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólásból derül ki, hogy ki mit szeret. Én alapból használom a Win fájlkezelőjét. A TC-t csak ritkán. Fájlkeresésre legtöbbször Commander, de képek másolása és kezelése a "látvány" miatt fájlkezelő. Mappák összehasonlítása TC. XP-n a fájlkezelő időnként kiakad, olyankor szidom Dr.Watsont. Ez a dolog hasolít ahhoz, hogy ki melyik vírusírtót szereti.
2016. febr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!