Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan használjuk a Linux-ot...

Adam934 kérdése:

Hogyan használjuk a Linux-ot okosan?

Figyelt kérdés

Hamarosan megérkezik az új gépem, amin gyárilag Linux van és nem szeretnék tudatlanul neki esni és letörölni vagy úgy hozzáállni, hogy semmit nem tudok róla. Szóval mindent meg szeretnék róla tudni.

Először is ha jól tudom megfér mellette a Windows is. Valószínűleg egy partíció lesz a gépen. Hogy tudom majd felrakni mellé a wint? Amit valószínűleg csak játékra használnék.

2.) kell hozzá külön böngésző, vagy van beépített?

3.) van hasonló programcsomag mint a Microsoft Office, amit ugyan úgy tudok majd használni?

És hasonló fontos információt szeretnék megtudni amit a kezdőknek meg kell tudniuk.



2016. febr. 24. 16:25
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Ubuntu 14.04 LTS van rajta :) amit akkor ha jól tudom ingyen le lehet tölteni ha felrakom előtte a windowst :)
2016. febr. 25. 11:25
 12/26 anonim ***** válasza:

Igen, így van. :)

De előtte olvass utána a lemez particionálásának, mert a két rendszer külön partícióra kell kerüljön, és a Linuxoknak is általában jó, ha 2-3 partícióra kerülnek.

Szóval mielőtt bármit felraksz, érdemes mondjuk négy, megfelelő méretű partíciót csinálnod a lemezen.

2016. febr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Még az jutott eszembe, hogy a driver-eket külön fel kell rakni windows alatt is és külön linux alatt is?

Valamint van valami jó "tananyag", ahol meg lehet tanulni a parancssorok jó használatát? Eddig még nem sokat programoztam, de most tovább képzem magam :)

2016. febr. 25. 14:47
 14/26 anonim ***** válasza:
Én az Ubuntu-t nem javaslom,de így kezdésnek jó lesz.Remélem már tisztában vagy azzal amit leírtam.Linux disztró-k esetén a nyílt driver-ek benne vannak a kernelbe ha szerencséd van akkor megfelelően is működnek.Ubuntu esetén az illesztőprogram kezelőben kell kiválasztani a VGA driver-t,a többit meg magától kezeli.Nem kell hozzá programozónak lenned ha valami nem működik,olyankor vannak fórumok ahol meg lehet kérdezni a probléma megoldását:HUP,Ubuntu és LinuxMint fórum és a Google.Itt a GYK-n és vagyunk páran akik tudunk segíteni ha valami esetleg nem működik.
2016. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

A legáltalánosabb driverek be vannak építve a Linux kernelbe. Előfordulhat, hogy külön kell feltenni, de csak akkor kezdj hozzá, ha gond van vele.


Leírás elég sok van. Akár neten keresgélj rá, vagy itt is kérdezhetsz a gyk-n, ha konkrét kérdésed van.

2016. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Programozni még én sem tudok , de ennek nem is lesz semmi köze hozzá , sőt a haladó usereknek se kell tudni programozni :)


Én bármennyire is nem kedvelem az ubuntut , van , hogy tényleg az a 'legjobb' kezdéshez (ami nem egyenlő azzal , hogy a legjobb disztró is lenne) , ha ubuntut használsz nem feltétlenül lesz szükséged terminálra , mert mindenhez van grafikus megoldás. Kezdetnek esetleg ezeket tanuld meg:

1, Nyisd meg a terminált , adj magadnak rendszergazda (root) jogot: sudo su paranccsal

2, A frissítést aspt-get update majd apt-get upgrade paranncsal lehet elvégezni.


Ha eljön az idő , hogy már gond nélkül kezeled , de mégis elégedetlen vagy az ubuntuval akkor ajánlatos Debianra váltani.

2016. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Akkor ha root jogot adok magamnak, akkor nem kell majd minden alkalommal beírni a jelszavamat ha telepítek valamit? Az jó lenne :D

Olvasok, tanulok, próbálkozok, de túl sok infó egyszerre :D

2016. febr. 25. 16:12
 18/26 anonim ***** válasza:
De igen.
2016. febr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Vidokártya drivert így telepítesz ubuntun :


https://www.youtube.com/watch?v=h4Dt9nBcSBg


ismét saját videó.

ha valamit telepítesz,mindig meg kell adnod a jelszót.

2016. febr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 kovpet ***** válasza:

Rendszergazdaként (azaz root joggal) csak óvatosan, körültekintően.


Legyen meg a vicc:

- Mi az: kicsi, sárga és nagyon veszélyes?

- Napos csibe root jelszóval.

2016. febr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!