Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan használjuk a Linux-ot...

Adam934 kérdése:

Hogyan használjuk a Linux-ot okosan?

Figyelt kérdés

Hamarosan megérkezik az új gépem, amin gyárilag Linux van és nem szeretnék tudatlanul neki esni és letörölni vagy úgy hozzáállni, hogy semmit nem tudok róla. Szóval mindent meg szeretnék róla tudni.

Először is ha jól tudom megfér mellette a Windows is. Valószínűleg egy partíció lesz a gépen. Hogy tudom majd felrakni mellé a wint? Amit valószínűleg csak játékra használnék.

2.) kell hozzá külön böngésző, vagy van beépített?

3.) van hasonló programcsomag mint a Microsoft Office, amit ugyan úgy tudok majd használni?

És hasonló fontos információt szeretnék megtudni amit a kezdőknek meg kell tudniuk.



2016. febr. 24. 16:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Egy particioval baromi nehez lesz melletenni a Wint.


Nekem 3 particio van alapbol (Rendszer, temp/letoltesek, adatok), egy 4.-et allitanek be a Linuxnak.


Debianhoz, Ubuntuhoz pl. jar bongeszo, de ha nem tetszik barmikor telepithetsz ujat a szoftverkozpontbol.


LibreOffice vagy OpenOffice elerheto ingyenesen Linuxra, ha nincsen alapbol akkor szinten a szoftverkozpontbol.

2016. febr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
2016. febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

windows mellé ubuntu vagy linux így : https://www.youtube.com/watch?v=WcgX-FvgRbw


a lényeg,mindig a windows van először telepítve.

a videó saját.

amúgy én linuxon játszok,és a youtube csatornám nagyrészt linuxos gameplayekről szól.

amennyire csak lehet,hanyagolom a windowst.

2016. febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 tabaki ***** válasza:
100%

@#3: „ubuntu vagy linux” :)

Gondolom, „Ubuntu vagy Linux Mint” vagy efféle lett volna...

2016. febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
tabaki,opensuse telepítője is szinte ugyanaz.
2016. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok és gyors válaszokat :) tudtam, hogy itt sok segítőkész embert találok :D holnap mindegyiket végig zongorázom majd :D
2016. febr. 24. 22:30
 7/26 anonim ***** válasza:

Milyen disztró lesz azon a gépen ? Mert azért messze nem mindegy , hogy egy linpus vagy egy Debian/ubuntu/suse stb.

Böngészőválaszték lesz mindenhol ,a legjobb elég egyértelműen az iceweasel (firefox fork) , de krómot is tudsz telepíteni a legtöbb disztróra. Valószínűleg kapsz beépített böngészőt is , de ha az konqueror vagy rekong vagy hasonló akkor érdemes melléjük telepíteni mást is.

Libreoffice megfelelő , de én ajánlom mellé a google driveot is.

2016. febr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 tabaki ***** válasza:

@#5:

Arra céloztam, hogy az Ubuntu is linux, így túl sok értelme nincs a kettéválasztásnak, Gondoltam, a másik is egy bizonyos disztró, amelyik Linux Valami néven ismert, csak lemaradt a vége.

2016. febr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 kovpet ***** válasza:
100%

Kérdező, sajnos ezek az előre telepített Linuxok általában csak azért vannak fent, hogy megfeleljen valami jogszabálynak, ami szerint valaminek kell lennie.

Általában feldobnak valami szart, azt is alapbeállításokkal, hogy még a hardvereket sem kezeli.


A Linux jó, de ez alapján azt fogod hinni nagy valószínűséggel, hogy nem az.


Tegyél fel egy olyan disztribúciót, ami szimpatikus és ismerd meg azt. Minden böngésző megy Linux alatt, kivéve, amit maga az MS írt. A linux már akkor is internetképes volt alapból, amikor a Windowshoz még külön kellett telepíteni az IP-stacket.

Van Libreoffice, az jó irodai felhasználásra.

Fontos információ még, hogy ez egy teljesen más rendszer, más filozófia mint a Windows, nem öt perc a megtanulása. De megéri.


A Windowst amúgy meg kell vásárolni ahhoz, hogy legálisan telepíthesd. A Linux ingyenes és szabad. Nyílt forráskódú, nem egy feketedoboz.

2016. febr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

#kovpet

Én láttam jó pár ubuntus gépet is , bár sajnos tény , hogy legtöbbször linpust tesznek fel gui nélkül.

Ha utóbbi eset forog fent , én is a lecserélését javaslom.

2016. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!