Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Minden felhasználónak saját...

Kszk2 kérdése:

Minden felhasználónak saját fiók ami minden gépen működik?

Figyelt kérdés

Megbíztak hogy csináljam meg a suliban az informatikai rendszert (A gyerekek állandóan vackokat telepítettek a gépekre) és ez az ötletem volt. Ezt hogy tudom megoldani?

Régen volt valami távoli bejelentkezés opció de azt nem tudom hogy hívják.

Ja és minden gyereknek saját hálózati meghajtó kellene 1,5 Gb tárhellyel. (100-150 gyereknek kellene max)


Ami rendelkezésre áll:

Pár tucat Dell gép és HP laptop. Mind Windows 8.1-el

Bármilyen szoftware-t/oprendszert be tudok szerezni a rendszergazdától (Windows server 2012, Windows 8.1 Enterprise stb)

Egy csomó vincseszter a régi gépekből (160/80 gigás vinyók (Valószínűleg RAID 01/10(talán 5) kell majd)

RENGETEG Processzor ram alaplap (Főleg kétmagos pentiumok, DDR2/DDR-PC3200 ram és egy halom multimédiás vidikari)

A rengeteg videókártyával gondolkoztam hogy egy Unraid-es virtuális rendszeres dolgot összerakok de inkább nem XD

Ja és van egy új Cisco switch de az még nem érkezett meg.


Ötletek?



2016. márc. 2. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg mi volna, ha a rendszergazda oldaná meg ezt a feladatot? Ő dolga és még ért is hozzá.
2016. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dongaben ***** válasza:

"Távoli asztal"-nak hívják, amire nem emlékszel...:D

Kell hozzá egy szerver sok tárhellyel, hálózatba kötve. Ide mindenki be tud jelentkezni a saját jelszavával. Viszont, mivel ez csak "virtuális", csak annyit tud, mint az a gép, ahonnan bejelentkezik...

2016. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Esetleg mi volna, ha a rendszergazda oldaná meg ezt a feladatot?"

Én értek hozzá csak a Windows ezen részéhez nem. Azért tettem föl ezt a kérdést mert az informatikus... hát... "nincs a helyzet magaslatán"


Ő nem ért hozzá. Ő csinálta a mostani rendszert ahol minden gyereknek rendszergazdai fiókja van!


DJ volt még 20 évvel ezelőtt.


#2


De távoli asztallal minden gépbe először be kéne lépni, és pont ezt akarom elkerülni. Amúgy meg annyi virtuális gépet nem tudok futtatni.

2016. márc. 2. 19:01
 4/6 Dongaben ***** válasza:
Most akkor mit szeretnél? Ha RAID-be tudsz kötni sok vinyót, akkor tudsz létrehozni hálózati meghajtót, amit használhatnak. 1,5 GB hellyel, amit csak a saját fiókjukból érhetnek el...
2016. márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

""Távoli asztal"-nak hívják, amire nem emlékszel...:D

Kell hozzá egy szerver sok tárhellyel, hálózatba kötve. "

Ez a terminálszerver-vékonykliens felállás, ahol van egy erős terminálszerver, erre jelentkeznek be - távoli asztal kliens-szofverrel - a vékonykliensek.

Ebben az esetben az asztali környezet a szerveren fut, így az eléggé erőforrásigényes (mind szerver, mind hálózati szempontból).


A másik lehetőség a kliensgépek domainbe való bejelentkeztetése (Active Directorynak is hívják).

Ebben az esetben a kliensgépeken fut az asztali környezet (például egy szokványos Windows 8.1), ami csak az operációs rendszer indulásakor a szerverre (Windows Server 2012) történő sikeres bejelentkezés után érhető el.

Ez esetben a szerver tudja befolyásolni, a kliensek beállításait, tehát hogy a felhasználó milyen fájlokhoz férhet hozzá a kliensgépen, milyen legyen az asztal, milyen programokat telepíthet, stb... Minden egyes felhasználó a beállításait és az állományait egy saját, a szerveren tárolt profilban tárolja, tehát ha a nebuló bejelentkezik az egyik gépen, azt egy másik gépen bejelentkezve is elérheti.


Mind a kettő metódus tapasztalt rendszergazdát igényel.

2016. márc. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oké megtaláltam :D

Valamiért a "Távoli asztal"-ra csak az átlagfelhasználóknak szánt vackot adta ki, de most megtaláltam.


Köszönöm a segítséget holnam megcsinálom :)


Ui:

"Mind a kettő metódus tapasztalt rendszergazdát igényel"

- Nem baj, megoldom. Eddig a legtöbb dolgot meg bírtam oldani.

(Megkérdeztem a rendszergazdát és azt mondta (Szó szerint) "Én nem értek a hálózatokhoz, nem ez a szakterületem")

2016. márc. 2. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!