Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok ajánlani egy programo...

Tudnátok ajánlani egy programot, ami kipucolja a gépemből a szemetet? Nem használt programokat, vírusokat keresne, és felesleges fájlokat? Nagyon be van lassulva a gépem és foggalmam sincs mitől?

Figyelt kérdés

2016. márc. 4. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az "idősebb" rendszereknél ez természetes.

Ccleaner futtatása megoldhatja a gondodat, de a legokosabb újratelepíteni.

2016. márc. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Brenya ***** válasza:
Ezek között keresgélj(én a 'cc cleaner-t szoktam használni).: [link]
2016. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Brenya ***** válasza:
Vírusokhoz vírusirtót(nincs telepítve a gépre vírusirtó)!!
2016. márc. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hülye gyerek.:D 18 éves srác vagyok,tudom mi a helyzet,mondjuk így utólag visszaolvasva a kérdést tényleg elég gyengén írtam le. Szóval kellene egy program ami vírust írt,törli az előzményeket,felesleges fájlokat,meg egyéb dolgok.

Egész normális gépem van,tegnap még jó volt,ma meg egy sajátgépet megnyitni rajta 10 másodperc.. Úgy érzem mintha valami nagyon fogná,ram 80%-a foglalt pedig csak a böngésző megy.

Köszönöm,a Ccleanert ismerem nem is tudom hogy nem jutott eszembe!

2016. márc. 4. 13:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Újra kéne telepíteni a gépet....

Amúgy ha nagyon akarsz szenvedni, akkor:

1. CCleaner telepítése és tisztítás futtatása. [link]

2. Egy vírusirtó futtatása (pl. Avast!, de aztán van ezer másik is ami megfelelő.)

3. Egy malware irtó futtatása. Én ezt ajánlanám: [link]

4. Végül egy lemeztöredezettség mentesítő futtatás.


+1: Nézd meg a feladatkezelőben (Ctrl+Shift+Esc gombbal előhozható), hogy milyen programok futnak a számítógépeden. Valószínűleg találni fogsz olyat, amit ezer éve telepítettél, már azt sem tudod mire jó, de automatikusan elindítja magát és megy a háttérben. Na ezeket szépen le lehet törölgetni/kiszedni az automatikus indulást.

Meg ha már itt vagy a feladatkezelőben, nézd meg, hogy a memória mekkora részét használja a gép miközben be van kapcsolva. Ha sokat (értsd: egy sima böngésző benyomása után is 70% körül van a kihasználtsága), akkor nem egy elvetendő ötlet, hogy bővítsd a RAM-od. Szó szerint pár ezer forintos bővítés csodákra képes.


Ez a legtöbb amit (szerintem) tehetsz, de ettől se várj csodát.

2016. márc. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


"Úgy érzem mintha valami nagyon fogná,ram 80%-a foglalt pedig csak a böngésző megy. "


Na ezt nem láttam, mielőtt írtam a válaszomat. Azzal, hogy a háttértárról törölsz le dolgokat (rég nem használt fájlokat, stb.), nem fog kevesebb memóriát használni a géped. Mennyi van most benne? Milyen oprendszered van?

2016. márc. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.De mondom,hogy idáig tökéletesen ment a gépem,semmi baj nem volt vele.

4gb-ram,win7 rendszer,Intel pentium g860,3.00ghz,fél éve raktam újra.

Nem játszok rajta,sulihoz kell(photoshop,world,pascal,C),netezni,filmetnézni stb.. Ezekre a dolgokra 100%-ban megfelel,és mint mondtam nem "kiöregedett" a gép,hanem egyik napról a másikra teljesen belassult.

Elvégzem rajta a leírt dolgokat,bár egyébként is el szoktam 3 havonta kb.

2016. márc. 4. 13:32
 8/11 Brenya ***** válasza:
Nem mondta senki, hogy hülye vagy. Vírusirtónak a nod32-öt tudom ajánlani(mindent írt). Vagy itt egy telepítés nélküli megoldás.: [link]
2016. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk azért a Photoshop eléggé gépigényes tud lenni, bár nem tudom mennyire komolyan csinálod.


Nem telepítettél valamit mostanában rá, ami folyton a háttérben fut és eszi a RAM-ot?

2016. márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 CspCsj ***** válasza:

Feladatkezelőben a Folyamatok fülön melyik eszi a memóriát?

(alul kapcsold be "az összes felhasználó folyamatainak megjelenítését")

[link]

2016. márc. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!