Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehetséges vírus. Mit csináljak?

Ozmium42 kérdése:

Lehetséges vírus. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Üdv!


Pendrive-on vittem ma nyomtatni valót egy helyre, ahol azzal fogadtak, hogy nem tudnak nyomtatni, mert valamiért nem nyitja meg a gép a pendriveot. Kipróbálták az enyémmel is, de azzal sem működött. Átmentem egy másik helyre, ahol ugyanígy nem ismerte fel a gép az én pendriveomat, és valami hibaüzenet is volt a rundll32-exe-vel mind a két gépen a megnyitási kísérlet után. Valószínűleg vírus lesz ez, ami az első helyről ment rá az én pendrivomra, és én vittem tovább a következő helyre. A pendrivom menthető még, hogy közben ne rontsak el más gépeket is? Linux alatt érdemes lehet próbálkozni?


2016. márc. 4. 20:05
 1/1 CspCsj ***** válasza:

Persze hogy érdemes.


Bár Windows-nál is elég szokott lenni, ha az automatikus lejátszás ki van kapcsolva a hordozható meghajtókra, és nem a Windows saját fájlkezelőjével nyitod meg. (mondjuk TotalCommander-rel, amiben az Általános beállítások > Ikonok > Csak az ismertek van beállítva)

Ekkor törölhetsz róla minden gyanús fájlt, vagy csak egyszerűen formázod.

2016. márc. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!