Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Java SDK-t letöltöttem, és...

Java SDK-t letöltöttem, és hol az indítófájl?

Figyelt kérdés

Semmi ikon az asztalon. Mi ez? És a mappában sem találom.


[link]


Már nem azért, de egy programtervező alkalmazásnak azért illene kevésbé bonyolultnak lennie, alapból mi az hogy nincs kint ikon?! És hol van? Az összes mappát áttúrtam, volt egy olyan alkalmazás hogy "java", azt ha megnyitom fekete alapon fehér betűk kb. 0.1 másodpercig aztán bezár, el se lehet olvasni. Hogyan indítsam el?


2016. márc. 5. 16:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Valamint a visual studio 2.5 GB míg ez 145 mb, biztosan jót töltöttem le? És ráadást meg az összes kiegészítővel együtt kértem.


[link]


És itt volt a 8u74.

2016. márc. 5. 16:26
 2/14 csigusz27 ***** válasza:
A "readme"-t elolvastad?
2016. márc. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A következőt írja:


Please refer to [link]

2016. márc. 5. 16:39
 4/14 anonim ***** válasza:
A JDK-ból te 2 dolgot fogsz használni. A java és a javac parancsot. Önmagukban nem fogod őket futtatni, mert nem arra valók. A javac fordít, a java parancs pedig futtat Java programokat. Bővebb információ bármelyik értelmes Java tutorialban, tananyagban.
2016. márc. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha Java nyelven szeretnél programot írni, akkor a NetBeans-t is töltsd le: [link]
2016. márc. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

> Önmagukban nem fogod őket futtatni,


Úgy értem, simán duplaklikkel nem, hanem parancssorból, megfelelően paraméterezve.

2016. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Izé. Én azt hittem, ez egy program, amit megnyitok, írok bele, lefordíttatom és elindítom/lementem a programot. Mint a visual studio. A net beans el mit kell kezdeni? Miért kell ennek egy teljesen különálló, mésik program? Most akkor hogyan tudok ezzel a JDK val programot írni, mit nyissak meg? Elég bonyolult, a visual studio sokkal egyértelműbb és könnyebb használni, nem ilyen különálló darabokban van amit ki kell tenni mint egy kirakóst......
2016. márc. 5. 16:49
 8/14 anonim ***** válasza:
A JDK nem igazán több egy fordítónál, és egy futtató környezetnél. Ahogy már fentebb leírták, parancssorból a javac paranccsal tudod fordítani a Java állományaidat, a java paranccsal meg futtatni őket. Amit te feltehetőleg kerestél az egy IDE, egy fejlesztőkörnyezet, ahol egy halom hasznos toolt a segged alá tolnak, mint pl szintakszis-ellenőrzőt, automatikus formázást, autocomplete, ésatöbbi-ésatöbbi. Ez nem az, ez lényegében a elgalapvetőbb csomag Java programok fordítására és futtatására :D
2016. márc. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Programot akár Jegyzettömben is írhatsz (de akkor már inkább Notepad++), a JDK szerepe csak annyi, hogy a megírt kódot lefordítod, és futtatod a segítségével. Hogy hogyan? parancssorban odabattyogsz a programod helyére, egy javac utasítás után beírod a fordítandó fájlokat, majd a kész programot a java utasítással elindítod. Ennyi.

A NetBeans meg olyan, mint mondjuka Visual Studio, egy IDE (Integrated Developer Environment), ami a mindenféle hasznos funkció mellett magában tartalmazza a fordító és futtató környezetet is.


Hogy miért van szükség erre? Fordítóra szükség van más nyelveknél is, és mondjuk egy C++ programot is megírhatsz pusztán jegyzettömbben, amit utána mondjuk gcc-vel lefordítasz. A Javanál annyia plusz, hogy itt egy futtató környezetre is szükség van, ugyanis a Java kódok jellemzően nem futtatható alkalmazásra fordulnak, hanem egy ún. bytekód-ra, amit egy dedikált környezet tud futtatni.

2016. márc. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az igen. Csodálkozom, hogy miért tekintik programozási nyelvnek. Mert a programkód lényege, hogy egy önállóan elindítható progit hoz létre egy OP rendszerben. A futtató környezet pl. egy hátrány. Jegyzettömben nincsenek szinek, debugger, ha vmit elírtam. Így a JDK értelmetlen, a NetBeans mellett. Minek csinált a java fejlesztője 2 fájlt ami kell? Ilyenerővel egy netes felület is jó lett volna a fordításra. :D :D


Na jó, azt hiszem a JAVA ról lemondok, pedig azt mondták, hogy egy jó nyelv.

2016. márc. 5. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!