Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Elsődleges vs. Logikai partíció?

Elsődleges vs. Logikai partíció?

Figyelt kérdés

Jelenleg úgy fest a lemezem, hogy 350 MB rendszer számára fenntartott hely, majd egy elsődleges terület (F:) amin van egy win8, mögötte egy logikai partíció (C:) amin van egy win10.

Az utóbbit tartanám meg, törölném az F meghajtót, de nem tudom, probléma-e, hogy a C-meghajtóm "csak" logikai.

Acronis-szal próbáltam elsődlegessé alakítani, nem ment... kérdésem, törölhetem-e az elsődleges F-meghajtót?


Három lépésre van szükségem:

- F törlése,

- C átméretezése,

- C konvertálása


A sorrenddel vagyok gondban... tud valaki segíteni?


Előre is kösz.



2016. márc. 11. 22:28
 1/1 coopper ***** válasza:

Szia.


Sok mindentől függ a dolog. Én a következőt csinálnám :


1. lépésben a Hirens's BOOT cd-vel (vagy pendrivével) : [link] azt a particiót amit nem szeretnék megtartani (F:) elrejteném (csak a partició vezérlőbájtját kell átirni 0x07-ről (NTFS) pl 0xFF-re-Hidden), aztán kipróbálnám hogy működik-e a másik windows rendszer (újrainditás).


2. Ha igy müködik a rendszer akkor vezérlőbájt visszair, F: partició formázása, windows 10-es partició átmásolása az F: particióra valamilyen ghost programmal (feltétel valahogy férjen rá a windoes 10-es a régi win8-as particiójára), ha kész, akkor a logikai Windows 10-es partició elrejtése, majd kipróbálnám, hogy megy-e igy a rendszer (tehát elvileg most két windows 10-ed van az egyik elsődleges partición a másik pedig logokain), ha megy akkor második windows 10-es particció törlése (elvileg ez a logikai partició) majd létrehozni a törölt partició helyén egy elsődleges particiót, és hozzárakni az elsődleges windows 10-es particióhoz.


Sok sikert.

üdv.

2016. márc. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!