Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vannak pc-k/laptopok, amik...

Vannak pc-k/laptopok, amik csak egy bizonyos operációs rendszerrel tudnak működni?

Figyelt kérdés

amikor megvettem a laptopomat, azt mondta a szerelő(aki rendelte nekem), hogy csak win8.1-al fog működni, újabb operációs rendszert majd nem lehet feltenni rá

Most azomban automatikusan frissitett win10-re



2016. márc. 15. 10:47
 1/5 Dongaben ***** válasza:
Néhány ősrégi gép, ami még Win 98-ra készült...Bár olvastam olyat, hogy P1-es gépen is megy a win7. (De lehet, hogy ez túlzás...bár...)
2016. márc. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kicsit összezagyváltátok a dolgokat.


Lehetnek technikai korlátai:

-kevés memória

-kevés tárhely (pl van itthon 4GB méretű hdd...)

-processzor típusa (pl 64 bites rendszer nem megy 32 bites architektúrára, de gond lehet az is, ha az utasításkészlete nem megfelelő)


Lehet driver probléma:

pl a te esetedben amin a win8 elfut azon a win10 is elfut, mert a rendszerkövetelménye megegyezik. ellenben ha nem készítenek drivert hozzá a gyártók (tehát nincs win10 támogatás) akkor nem fog normálisan működni rajta. ettől persze még frissíthetsz nyugodtan, mert az MS szutyok updatere nem ellenőrzi, hogy teljesen kompatibilis-e az eszközöd az új rendszerrel, tehát akkor is a nyagadba erőszakolja a win10-et ha a gépeden nem működne megfelelően.


Linux esetében is vannak ilyen példák. Pl az új kernelből kiszedtek bizonyos hardvereket, akkor csak némi "trükközéssel" tudod működésre bírni a régi wifi vagy videokártyádat.


Tehát nem biztos hogy hülyeséget mondott a szaki.



(Az más kérdés, hogy pl media markt-os eladót is nekem kellett felvilágosítanom, hogy nem jár garanciavesztéssel egy oprendszer csere! :D Szóval azért nem kell mindent készpénznek venni, de ebben most épp lehet igazság is..)

2016. márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem ősrégi. Quad-Core CPUs, 4GB rammal. és tényleg akadozik rajta a win10, meg néha befagy..
2016. márc. 29. 09:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak laptopok, amik Windows 8/8.1-el vannak előretelepítve, azokra nem nagyon lehet Win 7-et rakni (pl enyém) mert nincs driver támogatás. De ezeken a laptopokon működik a 8.1 és a 10 is.
2016. márc. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem se jo a win10... Nem fogadja el a vidikari driverjet. 5 perc alatt viszlat volt annak is.. Frissitsd vissza. Gephaz helyreallitas.
2016. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!