Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok olyan software-eket,...

Tudnátok olyan software-eket, amivel tudok egyszerre, Active directory-t létrehozni, DHCP szervert üzemeltetni, FTPszervert működtetni, és képes jogosultságokat is kezelni? (Linuxra és Windows-ra egyaránt kellenének programnevek)

Figyelt kérdés

Technikusi vizsgánkat szépen megnehezítették, így 90 perc alatt kell Windows-os és Linuxos környezetben is olyan szervert telepíteni és konfigurálni, amellyel a fent leírtakat megtudom valósítani.


Kérem, hogy aki tud ilyen programról, plussz ingyenes vagy opensource, az írjon!


Előre is köszönöm!



2016. márc. 17. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

pl linux oldalon egy debian (8-jessie) teljesen megfelel a fentebb leírtaknak. (ebben már samba4 van szóval az AD sem gond)

beállításához ajánlom a linuxakademia oktatóanyagait, bár a neten is van fent hozzá rengeteg segédlet, szóval némi rutinnal a dokumentációkból is összehozható.


windows-os téren szerintem a winszerverre gondolhattak a kedves vizsgáztatók, de ez nyilván fizetős. ellenben gyakorlatban tuti nem egy win7 home lesz free ftp programmal :) szóval torrentről megveheted és gyakorolj. ehhez én sem tudok többet hozzáfűzni, mint windowson sose állítgattam ilyesmit

2016. márc. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
* mondjuk azért azt megnézem, hogy 90 perc alatt 0-ról feltelepíted mindkét rendszert, frissítésekkel és kiegészítő programokkal együtt és még be is állítod őket. már csak a telepítés-frissítésletöltés-telepítés is kb ennyi idő és akkor még nem állítgattál semmit*
2016. márc. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"windows-os téren szerintem a winszerverre gondolhattak a kedves vizsgáztatók, de ez nyilván fizetős.

...

szóval torrentről megveheted"

Van 180 napos próbaváltozat is - gyakorláshoz elegendő:

[link]


Linux esetén némi kiegészítés:

DHCP-szerver: isc-dhcp-server csomag

FTP-szerver: pure-ftpd vagy vsftpd csomag

2016. márc. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Elvileg csak azt kérhetik amit oktattak. És az sem mindegy hogy a Linuxnak szolgáltatni kell az LDAP-t vagy csak csatlakozni kell a Windowsos tartományhoz.
2016. márc. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kovpet ***** válasza:
Itt valami félreértés lesz szerintem. Nem írnád le, hogy pontosan mi a feladat? Mert 90 perc alatt nagyon nem egyszerű egy koherens és biztonságos rendszert létrehozni ldap-pal, sambával, FTP-vel, DHCP-vel, dns-sel és még valami frontenddel az ldap-hoz. OK, mondjuk kész alaprendszer esetén nem lehetetlen (ha nem kell tervezni, mert előre rákészült az ember).
2016. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Van 180 napos próbaváltozat is"


ez nekem is új volt.. :)


#5 hát ezt mondom én is! nem értem miért szavaztatok le..

2016. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyébként ha ez OKJ-s "Informatikai rendszergazda" vizsga, erre a részre (Hálózati szolgáltatások telepítése és üzemeltetése) 150 percet adnak.

Forrás: [link]

2016. márc. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
A vizsga nem olyan nehéz ha odafigyelt az ember. AD pár felhasználóval, DNS, DHCP, IIS, FTP, VPN, Group Policy, Lemezkezelés. 90 percbe bőven belefér.
2016. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat! Az ajánlott programokat megnézem feltétlen :))


Még ma megszerzem az előző évi feladatlapot a gyakorlatra vonatkozóan és linkelem.


Egy éve káosz van az infó szakon... Megvariálnak mindent (Van egy újító szellemű "kedves" tanárunk) Még mi sem teljesen tudjuk hogy, s mint lesznek megtartva a vizsgák.

Egyébként valóban Hálózat építő, üzemeltető képzésről van szó.

Windows-os környezetben adott lesz a WinServer, Linuxon Karoshi-t ajánlottak nekünk, de valahogy nem működött úgy ahogy kellene.

2016. márc. 18. 06:29
 10/13 anonim ***** válasza:

"Linuxon Karoshi-t ajánlottak nekünk, de valahogy nem működött úgy ahogy kellene."

Ami nem csoda, hisz egy elavult, ma már más néven futó, nem túlzottan elterjedt Ubuntu-forkról van szó.


De miért nem valamilyen nagyobb, elterjedtebb ( [link] ) az "iparban" is használt disztribúció?

Debian, Ubuntu, OpenSuse, Fedora, CentOS vagy esetleg Arch?

2016. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!