Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Grafikus kártya overclock...

Grafikus kártya overclock hogy is müködik?

Figyelt kérdés

Lényegében annyit szeretnék kérdezni hogy mennyid lehet biztonságosan overclockolni a videó kártyákat, jelenleg nekem van egy GTX 760 2GB amivel ha játszok Black ops 3-mat full hd Extra grafika medium shadow (többi cucc kikapcsolva) akkor nagyon szép számomra a játék szinte maxon játszok leszámítva hogy pár plusz kivan kapcsolva és a shadow-t csak mediumig rakom azért nem egy erőmű a kártya viszont az fps-em levan korlátozva 60ig így nem kell több fps gondolom akkor a kártyát se nyírja jobban, kevésbé melegszik. Viszont néha néha akadnak fps dropok hogy 50ig lemegy ezek is csak 1-2mp dolgok és ez nem folyamatosan van csak néha néha, viszont van egy olyan programom hogy Gigabyte OC guru itt beállítottam hogy a hűtés ne legyen automata lépcsőzetes módra van állítva szóval minnél melegebb annál jobban hűti, már itt érezhetőbb hogy sokkal jobban fut a játék viszont még csináltam olyant hogy GPU clockhoz hozzá raktam +28Mhz-t és a Memory-hoz +92Mhz-t így nincsenek fps dropjaim se már folymatosan megvan a 60 fps és érezhetőbb hogy sokkal finomabban gyorsabban fut a játék.Kérdésem az hogy mennyi GPU és Memory clock számít még normálisnak és mennyi számít soknak.

Ja és még annyi hogy nem vagyok profi ha valami nagy hülyeséget írtam kérem abban is javítsatok ki!Köszi!



2016. márc. 18. 07:08
 1/6 A kérdező kommentje:
itt egy kép a dologról: [link]
2016. márc. 18. 07:09
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha szénné húznád, akkor is csak 3-4fps-t nyernél rajta, a világot nem fogja megváltani, és ezek is +5-600MHz plusztól vannak. Amit te érzékelsz, az nem más, mint placebo, esetleg más volt a körülmény, nem volt annyira terhelve a processzor (fizikai számításokért ez felel).
2016. márc. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,de ha ez a program nélkül indítom el a játékot szinte 99% hogy lesz ez a fps drop és olyan mintha lassabban menne a játék,viszont ha ez így fut totálisan meggyorsul a játék és nincs fps drop sem,kérdésemre válszolva tudnál nekem konkrét példát mondani amit átlagba még elbír gond nélkül a kártya és olyan overclockot ami már veszélyes lehet rá? mhz-t meddig húzhatom gond nélkül arra lennék kíváncsi.
2016. márc. 18. 07:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Processzorral nem hiszem hogy gond lenne mert sztem jóval erősebb a kártyánál és a játékhoz is véleményem szerint bőven elégnek kellene lennie.(i7 4820k-ról van szó)
2016. márc. 18. 07:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak hogy más számokkal szemléltessem: ha egy videokártya memóriájának órajele 7000MHZ, akkor ha 100-at is húzol rajta, az 0,014%-os emelés. Nincs 1% sem. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy a program ráerőszakolja a 3D órajelet/maxot, normál esetben pedig ingadozna / egyéb szoftver energiatakarékos módba tenné, akármi. Lényeg, hogy a tuninghoz semmi köze nincsen.
2016. márc. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem köszi a választ! Akkor felejtős a dolog hagyom alapjáraton.
2016. márc. 19. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!