Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win10 lassú, akadozik, nem...

SamirHC kérdése:

Win10 lassú, akadozik, nem reagál, stb. Aktivált Win7-re DVD-ről offline frissített majd újrahúzott verzió. Ötletek?

Figyelt kérdés

Hi!

Valami "szaki" segítségét kérném, mert valami nem stimmel az új Win10-zel, nálam gyakorlatilag használhatatlan.

Packard Bell TK81 laptopról beszélünk ami korához képest szerintem bőven elegendő erővel rendelkezik az új oprendszerhez:

Proc: AMD Phenom II X4 N970 (2.2 Ghz)

VGA: Radeon HD 6650M (1GB)

RAM: 8GB DDR3 1333Mhz

Telepítés előtt darabokra szedtem, teljes tisztítás megvolt.

Aktivált Win7 ULTIMATE-ről frissítettem offline, DVD-re írt MULTI verzióból Win10 PRO-ra, majd aktiváció ellenőrzése után újrahúztam szintén offline, mindkét esetben a régi adatok eldobását választva. Winold mappát ccleanerrel töröltem. WinDirStat-tal feltűnt, hogy pl a Mass Effect 2 több mint 11 gigás cuccát meghagyta. Töröltem.

Csak és kizárólag az utorrent mentett adatait hoztam át úgy, hogy újrahúzás előtt elmentettem őket máshova, majd Win10-en telepítettem egy U-t, és utána a megfelelő mappát felülírtam. Igaz, az új telepítés újabb U verzióra sikerült, de ettől függetlenül látszólag minden a helyére került és működött azonnal.

Win 10-nél elsőre minden Driver működött, de ráküldtem egy Driver Geniust is, elvileg ezzel nem lehet gond.

Jelenleg fut egy licencelt I/O bit Advance System Care és Smart Defrag is. Talán ezek okozhatják a hibát? Észrevettem, hogy az ASC pl Windows problémáknál hülyeségeket ír ki: sajátgép ikon, kuka ikon, stb hiánya, de ezeket nem engedtem tovább.

Utorrent több tucat paraméterét manuálisan beállítottam.

Végeredmény:

Rettenetes lassúság, mindenre több perc várakozás, vagy akár Win nem válaszol hibaüzenet. Sokszor feladatkezelőt vagy újraindítást sem tudom elérni.

Megköszönnék hozzáértő hozzászólásokat, ha kéritek teszek fel AIDA64 vagy bármilyen más rendszerinfot is. Minden partíciómon rengeteg hely van.



2016. márc. 21. 14:45
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Akkor ebbe már a kiskutya is csinált (ahogy nagyapám mondaná). :D


Szerintem rakd újra tiszta telepítéssel. (Telepítő médiáról boot -olva, és megformázva a Vinyót.)

A drivereket meg ne driver keresővel rakd fel (ezek legtöbbször nekem több kárt csináltak mint hasznot), hanem kerestesd meg az eszközkezelő online keresőjével. De csak azokat amihez nem talált semmit +a videokártyát. Ugyanis ami működik azt nem kell megjavítani. Sajnos a driver keresők ezzel a filozófiával nem értenek egyet. Sokszor meg is látszik a negatív hatása.

2016. márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam tisztán telepíteni lemezről bootolva, de nem adta a lehetőséget a merevlemez formázásához. Pedig előtte ellenőriztem a BIOS-ban a boot sorrendjét is.

Tudtok olyan programot amivel lehet formázni a C-t (oprendszerrel együtt)?

Gondolom utána már tiszta lesz a telepítés a lemezről.

2016. ápr. 6. 15:25
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

Olyat még nem igazán láttam, hogy nem nem lehet formázni tiszta telepítés alkalmával. Valamit tuti benézel.

Küldj néhány képet.

2016. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Amikor újrarakod a rendszert először tölts le gyorsan valami számodra megbízható vírusírtót, aktiváld be és nem fognak ilyenket rátelepíteni a gépedre. A drivereket pedig ne ilyen szemetekkel töltsed le, hanem eszközkezelőben nézd meg mi hiányzik, és keress a neten hozzá megfelelő drivert.
2016. ápr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megoldottam a kérdést. Off.
2016. ápr. 18. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!