Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Belassultak a vírusirtási...

Belassultak a vírusirtási folyamatok a számítógépemen. Mitől lehet? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hasznos tippek kellenének a problémám megoldásához. Nos, a napokban észrevettem, hogy az internetem és a számítógépen nagyon belassult, és hát gondoltam elvégzek rajta egy vírusirtást a biztonság kedvéért. Azt vettem észre, hogy a vírusirtó program nagyon lassan elemzi a fájlokat, és a gyors vizsgálat is órákig tart. Gondoltam itt arra, hogy a HDD-m ment tönkre és nem tudja megfelelő gyorsasággal beolvasni őket. Az egyik programmal át is néztem, nem-e ezzel lehet a gond, de semmi hibát nem észlelt, sőt minden fájl könnyen megtudtam nyitni, tehát ezzel gond nem lehet. A CPU-ra sem gyanakodnék, mivel a számítógépes játékokat nagyon szépen viszi. A vírusirtást több programmal kipróbáltam, először Microsoft Security-val, Avast-tal, Nod-dal, de mindnél ugyanaz volt a panasz. Pár kb-os fájlt is 20 mp alatt elemez le. Már nem tudom mire gondoljak. Lehet vírus okozná ezt? Tapasztalt már bárki is ilyet?

Kép róla: [link]


A válaszokat előre is köszönöm! További szép napot! :)



#számítógép #vírusirtó #belassult számítógép
2016. márc. 25. 15:43
 1/3 CspCsj ***** válasza:

HDSentinel mit ír a merevlemez kondíciójáról?

[link]


Feladatkezelőben (Ctrl+Shift+Esc) a Teljesítmény fülön a Processzor (és esetleg a 0. lemez) mennyire van terhelve amikor lassúnak érzed?

2016. márc. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A program 100%-ot mutat a kondíciónál.

A processzorom 100%-osan van terhelve vírusirtó program futtatása közben.

A 2 GB-os memóriából a 85%-át használja fel.

2016. márc. 26. 11:20
 3/3 CspCsj ***** válasza:

C meghajtó jobbegérgomb > Tulajdonságok > Eszközök fül > Hibaellenőrzést és a Lemeztöredezettség-mentesítőt is lefuttatnám.


Ha csak a vírusírtó terhel 100%-ra és egyébként alacsony a terhelés, az jó.

2016. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!