Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Idős anyám részére szabad/érde...

Idős anyám részére szabad/érdemes Windows 10-re frissítenem az i3 M370,3 RGB RAM-os 5 éves Samsung laptopot vagy hagyjam a Windows 7-et rajta?

Figyelt kérdés

Anyámnak - aki most 80 felett van - kb. 5 éve vettem egy akkor új Samsung laptopot, hogy ismerje meg a Net, a számítógépek világát. Windows 7 Home Premium megy rajta (jogtiszta), RAM: 3 GB, CPU: i3 M370, ami a CPU táblázat szerint 2040 körüli érték, ez ma már elég gyenge lehet. Internetből mobil stickre futotta, tehát nem korlátlan az élmény.

Most elhoztam tőle, hogy frissítsek mindent, amit kell (automatikus frissítésre van beállítva, és elvileg ő is frissítette eddig amiket kellett, meg időnként ránézett valaki a családból).

Azért hoztam el alapvetően, mert nálam vezetékes Net van és a Windows 10 frissítése így gyorsabb és olcsóbb lenne, de attól is félek, hogy megzavarom a gépet (lassabb lesz), megzavarom anyámat (80 felett nem lehet könnyű a változás megértése), ezért kérdezem, hogy érdemes-e Windows 10-re átállítanom a gépét?

Újabb gépet nem tudok vásárolni neki, tehát, ameddig a vas bírja, addig ez a gép lesz (utána lehet, hogy semmi vagy nyerek a lottón). Szóval a kérdés komoly, idős néninek, aki az anyám mivel teszek jót?



2016. márc. 28. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a hetest is nehezen "lakta be", akkor inkább ne frissítsd.


Ilyen korban már elég merev az ember - nehezen is alkalmazkodik, meg hát nehezen is tanul új dolgokat.

2016. márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából azt nem tudom, hogy lesz-e abból gond, ha 1-2 év múlva nem a Windows 10 fut egy gépen. Igaz, hogy akkor ez a vas már tényleg nagyon öreg lesz (csak anyám marad fiatal:)
2016. márc. 28. 15:23
 3/6 anonim ***** válasza:

GOndolom, Anyukád nem sok mindent használ a gépen, inkább csak netezik, levelez. Ezzel a pár dologgal meg nem lesz gondja Win 10-n sem.


Anyum "még csak" 72 ugyan, de most tervezem XP-ről Win 10-re frissíteni a gépét.

2016. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem: ne. Ha már a 7-et megszokta akkor hagyd azt rajta. Ha nem lassú a gép, normálisan tudja használni, akkor nem lesz vele gond.
2016. márc. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A windows 7 még sokáig támogatva lesz, szerintem ne bolygasd, örülj, hogy a 7-et tudja kezelni.


Nekem 50 év körüli szüleim alig bírják a 10-et, úgy, hogy nekik első gépük.

2016. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A gépen maradt a Windows 7, amit anyukám szépen használt is, egészen néhány évvel ezelőttig, amikor sajnos elhunyt. Ha későn is, de köszönöm mindenki segítségét a jó döntéshez.
jan. 5. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!