Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben van egy beszallitoi...

Abrakadabra2 kérdése:

Excelben van egy beszallitoi tablazatom ami 2 oszlopbol all. Elso oszlop termek neve masodik oszlop termek ara. Ez egy tobb ezer termeket tartalmazo excel. Nekem ezekbol a termekekbol csak 100 darab van?

Figyelt kérdés
Azt szeretnem ha az en termekeimet osszehasonlitana a beszallitoeval es amik egyeznek annak az arat automatikusan beirna az en tablazatomba? Csinaltam egy kulon tablazatot, A oszlop beszallito termeke, B oszlop termek ara, C oszlop sajat termekek, D oszlop arak. Csak a pelda kedveert A1 csavar B1 1 Euro Nallam a csavar a C9 szoval szeretnem ha a D9 be bekerulne az 1 Euro? Remellem erthetoen leirtam. Bocsi az ekezetek miatt de itt cak ilyen bill. van.
2016. márc. 29. 05:04
 1/2 anonim ***** válasza:

=FKERES(C2;$A$2:$B$7;2;HAMIS)

Ez a C2-es cellában levő értéket keresi az ($A$2:$B$7) A2 és B7 által határolt altáblázatban, a 2 azt mondja meg, hogy az előző altáblázatban a 2 oszlopban levő értéket adja eredményül. A HAMIS pedig azt mondja meg, hogy az A oszlop nincs ABC sorrendben.


Tehát az esetedben valahogy így kellene kinéznie:

- ha a beszállító termék neve pl. az A1:A3256 altáblázatban vannak

- ha a beszállító termék árai pl. a B1:B3256 altáblázatban vannak

- a te termékeid nevei pl. a C1:C146 altáblázatban vannak

- és neked a D1:D146-be kellenek az árak

D1-be ezt kell beírnod =FKERES(C1;$A$1:$B$3256;2;HAMIS)

majd ezt lemásolnod végig D146-ig

2016. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

FANTASZTIKUS.

Koszonom szepen

2016. márc. 30. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!