Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem indul a windows xp. Mit...

Kaiu kérdése:

Nem indul a windows xp. Mit tegyek? [Többi Lent. ]

Figyelt kérdés

Üdv indításkor ezt írja ki A Windows nem indítható, mertbaz alábbi fájl hibás, vagy nem található:

\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Az lenne a kérésem hogy esetleges megoldásokat, vagy tippeket mitöl történhetett ez tudnának -e írni?


Hát úgy 3 hete nincs internet bekötve a gépbe mert átkerült egy másik szobába ahova nem ér el a net kábel.

Nem kutazgattam/módosítgattam semmit semilyen mappában főleg nem a windowson belül.

4 napjq vírusírtoztiam a gépet avasttal.

5db vírust talált, mind törölte.

Aztán beállítottam hogy rendszer indításkor keressen vírust működött is, kék háttérrel kereste (nem kék halál)

És talált sokat a legtöbb mobogenie(mert fent van a gépemen)

néven talált nem tudom mennyit de elég sokat párat karanténba rakott és a többit törölte.

Ezután volt pár ki be kapcsolás a napok folyamán és nem történt semmi 4 nappal a vírus keresések után történt ez.

De én tényleg nem piszkáltam sehol semmit csak úgy egyszer csak ez a kép jött be.

Ja és abban a szerencsétlen helyzetben vagyok hogy nincs windows telepítő se cdn se sehol mert ezt a gépet vettem és nem kaptam hozzá kódot se cdt.

Szóval előre is köszi a válaszokat én még fenn leszek gyakorin 1 oráig szóval picit sűrgős lenne a segítség.



2016. márc. 29. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Gyanítom, valami kártevő túl mélyen beette magát a rendszerbe, és ennek következtében hazavágta a rendszeredet. Hogy miért pont most, az persze jó kérdés.

Ezt találtam róla (telepítő nélkül nem úszod meg):

[link]

Esetleg az utolsó helyes konfigurációval is próbálkozhatsz (indításkor F8).

2016. márc. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen sajnos az f8 as ötlet nem vált be... nyomott egy restartot és ugyan azt adta be de köszi majd veszek egy telepítőt :'(
2016. márc. 30. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy vírus tehet róla, nekem egyszer a windows xp bekapott egy reboot vírust és folyton újraindult, nem tudtam mit tenni, egy megoldás volt hogy újraraktam a gépem és helyrejött. Azt tudom tanácsolni hogy vegyél egy telepítőt és rakd újra a gépedet. Érdemes lenne utánanézned hogy az alaplapod maximum milyen windowst támogat mert ha támogat win7-et akkor azt kéne rá raknod mert az xp támogatása 2014-ben lejárt, nem kap több biztonsági frissítést. Valamint az avastót is le kéne cserélned mert az egy kalap szar, nekem is a nagyszerű avast védelme alatt volt a gépem mikor meghalt egy vírustól.
2016. márc. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az én gépemen már volt kék halál.Érdekes,azt hittem csak a mi családunk nevezi így.xD mi szerelőhöz vittük,az elvileg újrarakta a gépet szóval szerintem Win cd kell bele.csak az a baj hogy az +sokezer ft.Egyénileg nem tudod frissíteni.
2016. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy másik lehetséges ok a merevlemez esetleges meghibásodása. Én már láttam gépet amely azért nem indult mert egy fontos fájlt nem tudott olvasni a hibás szektor miatt.
2016. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen megnézem holnap hogy minden jól össze van kötve/ utána szerze mindenképp egy win cdt mert ha van az csak jól jöhet. Ha akkor se megy akkor merevlemez...
2016. márc. 30. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!