Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van-e olyan program, amivel...

Van-e olyan program, amivel egyszerre sok fájl nevét lehet átírni?

Figyelt kérdés

A telefonomról áthelyeznék kb. 100 fényképet egy mappába a számítógépen, ahova már korábban kb. ugyanennyi képet átraktam a telefonomról. A telefonon kamerájával készült fényképek DSC_0001-től kezdődően kapnak egy számot, na most az új képek ugyanazokat a számokat kapták, mint a régiek, így beillesztéskor (vagy előtte) egyenként át kellene nevezni az összeset, hogy ne cserélődjenek le a régebbi fájlok.

Tudom, ha új mappát csinálok, akkor nem kell átnevezni a fájlokat, de nem akarok mindig új mappát csinálni, ahányszor átmásolom a képeket.

Van olyan program, amivel meg lehetne azt oldani, hogy pl. az összes kijelölt fájl nevének a végére odarak még egy karaktert vagy ilyesmi?


2016. ápr. 6. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a windows alapból megcsinálja illetve ha kijelölöd az össze fájlt és nyomsz egy F2 billenytyűt akkor amit hozzáírsz az egyik fájlhoz azt az összeshez beszúrja amit kijelöltél.
2016. ápr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gábor_79 ***** válasza:
100%
Total Commander: CTRL+M - csoportos átnevezés.
2016. ápr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi, nem ismertem ezt a funkciót
2016. ápr. 6. 13:06
 4/4 tabaki ***** válasza:
100%
IrfanView, Csoportos átnevezés/konvertálás.
2016. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!