Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gimp: réteg átlátszóvá tétele...

Gimp: réteg átlátszóvá tétele a kijelölt területen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Totál nem értek a fotószerkesztéshez, azonban most szükségem lenne egy montázs-szerű valamihez a következőre:

Van egy anyagmintám, amit rá szeretnék húzni a montázs hátterére halványan, félig átlátszóan, de a képekre nem, azokat tisztán kéne hagyni. A montázs már egyben megvan, csak csúnya az egyszínű háttérrel. Ha lehet, nem vagdosnám külön rétegekre az összes képet egyesével. Tudnátok esetleg segíteni?

Ne haragudjatok, ha nagyon buta a kérdés, eddig még csak paint-et használtam (khm, általánosban).



2016. ápr. 14. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

kijelölöd a területet, réteg kivágással és opacity-t lehúzod 50%-ra.


Lehet külön pattern-t definiálni, és bármit az adott mintával bevonni.


(bocs nem olvastam végig, nem is értem, csak beleolvastam)

2016. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsi a tudatlanságért, de tényleg soha nem használtam még Gimpet.

Az eszköztár elején megvan a kijelölés, a "rétegek" fülnél pedig az átlátszatlanság, de így az egész képre alkalmazza a dolgot. Réteg kivágása? Ez egy külön eszköz? Hol és mit keressek?

2016. ápr. 14. 20:54
 3/4 tabaki ***** válasza:

Nemigen tudom elképzelni, pontosan, mit csináltál. Külön rétegen van a háttered, és előtte egy (ki tudja milyen okból) egy rétegre szerkesztett montázs? Vagy egy rétegen van az egész?

Az első esetben a két réteg közé raknám a minta rétegét, és a Rétegek ablakban lehúznám az átlátszóságát, és/vagy „Szorzás”, „Sötétítés”, „Csak sötétítés” vagy effélére állítanám a rétegmódot.

A második esetben több lehetőség is lenne, de legegyszerűbbnek azt látom, hogy az első helyzetet állítsd elő. Tehát:

1. Szemcseppentővel vedd föl a háttérszínt.

2. Hozz létre egy új réteget, és ezt a színt állítsd be rajta, utána a Rétegek ablakban küldd alulra.

3. Ha a montázs rétege nem átlátszó: Réteg menü → Átlátszóság → Alfa csatorna hozzáadása. Utána -- vagy egyébként -- jelöld ki színkijelölővel vagy varázspálcával a háttérszínt, és töröld Delete gombbal. A háttér helyén a montázs innentől kezdve „lyukas lesz”, és a mögötte levő háttérszín látszik.

Innentől kezdve az első javaslat érvényes.

2016. ápr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:

Bemutató...

Itt az eredeti montázs:

[link]

Ez a minta kéne a háttérre:

[link]

Fölveszem a háttérszínt, utána kérek egy új réteget:

[link]

A Rétegek ablak alsó keretének lefelé mutató nyilával alulra küldöm, utána a kép rétegére állok.

A réteget az alfa csatorna hozzáadásával alkalmassá teszem az átlátszóság adatainak tárolására:

[link]

Kijelölöm az eltávolítandó részt:

[link]

Megnyomom a Delete billentyűt, ezzel a kijelölt rész átlátszóvá válik.

Az alsó rétegre állok, és rétegként behozom a mintát:

[link]

Lehúzom a minta rétegének átlátszatlanságát, és esetleg a rétegmódot is megváltoztatom:

[link]

Az eredmény:

[link]

A kép szerkezete:

[link]

2016. ápr. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!