Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megeri a Windows 7-et 8.1re...

Megeri a Windows 7-et 8.1re lecserelni?

Figyelt kérdés
Udv mindenkinek van egy pc-m jelenleg windows 7-tel de ismerosomnek a szamitogepen lattam illetve probaltam a 8.1et es tetszik nagyon meg gyorsabbnak is tunik mint a 7 es az lenne a kerdesem hogy valoban jobb meg megerne e lecserelni? A windows 7tel mindig bajom van es utalom mar meg kene mar valami uj es ezt szeretnem kerdezni hogy valoban jobb es gyorsabb e? neztem a gepemet es boven megfelel a windows 8.1 rendszerigenyeinek es mindenhez van driver is! Varom a tippeket tapasztalatokat (foleg szemelyeseket!) :D

2016. ápr. 23. 12:33
1 2
 11/17 Hominida ***** válasza:

Idézek a linkelt Microsoft-oldalról.


"A jogosult Windows 7- vagy Windows 8.1-eszközökön a frissítés ingyenes."

"Igen, ingyenes! Ez a frissítési ajánlat nem a Windows 10 próbaverziójára, hanem a teljes verzióra vonatkozik!"

"Az ingyenes ajánlat kihasználásához az elérhetőségtől számított egy éven belül Windows 10-re kell frissítenie."

"Bizonyos kiadásokat kizártunk az ajánlatból: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise és Windows RT/RT 8.1."


És ez még csak nem is a kereskedőktől a gyakorlatban megkapható ajánlat, hanem a gyártótól olvasott ajánlat. Ismered a régi viccet: ha már nálam is elfogyott a hal, akkor nálam is egy centbe fog kerülni.


Az idézett szövegből nem derül ki, hogy mi az a "jogosult". A próbaverziókra (tehát a gépkre előtelepített Windowsokra) nem is érvényes, egyébként is ez egy ajánlat, vagyis nem szabály, hanem egy bizonytalan ideig tartó lehetőség. Amely nem vonatkozik a profi változatokra, és az "elérhetőségtől", vagyis szerintem az ajánlat meghirdetésétől számítva egy éven belül kell élni vele. Ezek az apró betűs részek kevésbé feltűnőek, de itt lakozik az ördög.


"Vásároljon egy új számítógépet, amelyre a Windows 10 már telepítve van, vagy vásároljon egy Windows 8.1-számítógépet, és frissítsen ingyen!"


Ebben a 10-es ingyenségéről szó sem esik, a 8.1-esnél pedig a frissítés (10-esre) van ingyen. Hogy mi lesz aztán, arról nem írnak.


Szóval ha ezt az oldalt érvnek szántad, akkor engem, aki már sok átverést figyelhettem meg, nem győzött meg.

2016. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek a segitseget akkor legyen a 8.1 ajanljatok akkor? :)
2016. ápr. 23. 17:34
 13/17 Hominida ***** válasza:
Én fölöslegesnek tartom, nincs benne semmi érdekes. (Ismerem.) A 7-es kevésbé tolakodó. Ez egy szavazat. :-)
2016. ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 íazazazazaza ***** válasza:

8.1 személyes kedvencem! Most win 10-et használok, az se rossz, de ha neked az nem fekszik akkor 8.1-t mindenképp tedd fel, nem fogod megbánni :D


Üdv, :D

2016. ápr. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Véleményem szerint w7 az stabil, csak a háttér alakítsa szükséges az optimalizálás működéshez. A w8, csak csilli-villi opi. A w10 küszködik a gyerekbetegségekkel rendesen, de hamar tanúl, és tiszteli a usert.
2016. ápr. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
"Jogosult" értelmező szótár, jogosult az a usert a szoftver használatára, aki egyénileg, vagy közösség részeként megvásárolta a licensz jogot. Tehát, ha a megvásárolt szoftvert egy gépen használod, akkor ok, ha ugyan az a szoftvert egy másik gépre is telepíted, akkor hiába kapod meg a jogtiszta vissza jelzést, nem jogosúlt a frissítés felhasználására. Tehát a másik gépre meg kell venni a licensz jogot. Az ingyenes frissítés nem ingyenes, hiszen te megvettél anno egy licensz jogot, ez a MS jóindulata a User felé, hogy telepítheti a magasabb színvonalú szoftvert. Ennek a hátránya az, hogy OM csomaggá alakúl az opi, tehát csak és kizárólag arra a gépre telepíthető vissza a frissített verzió.
2016. ápr. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a segitseget vegul tenap este eljott ismerosom es feltette nekem a 8.1-et es nagyon jo meg tetszik is es gyors is nagyon a 7hez kepest nezve is!:)
2016. ápr. 24. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!