Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Telepitettem a Windows 10-t....

Telepitettem a Windows 10-t. Az internet megy. De a wifi modemet nem akarja felismerni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sürgős!

2016. ápr. 28. 13:00
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
Driver?
2016. ápr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen drivert toltsek le(neve)? Vagy ?
2016. ápr. 28. 13:14
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem a wifi modemet (? szerintem router) kettőnk közül csak te látod, te tudod leolvasni, ki a gyártója, mi a típusa. :D

A gyártó oldaláról a megfelelő típus adott oprendszerhez (most nálad Win10, nem ártana tudni, x86 vagy x64) megfelelő driverét kell letölteni, telepíteni.


Tegyük fel, hogy a routered egy TP-LINK TL-WR841N 300M.

Akkor itt van a termék oldala, és a letöltés link alatt találod a drivert.

[link]


A letölthető firmware-ek közül a router alján lévő típusmatricán szereplő verziószámúra van szükséged.

[link]

Csodálatos módon sikerült pont olyat kiválasztanom, amelyiknél éppen nem működik a letöltő link. :D

De a tied tutira nem ugyanez.

2016. ápr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

Most nézem, mit írtál:

"Az internet megy. De a wifi modemet nem akarja felismerni"


Mi van?


Ha van wifin át neted, akkor mi nincs?

:D

2016. ápr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem győzöm mindenhol leírni, hogy mindenki úgy tegye fel a kérdéseit gépekkel kapcsolatban, hogy MINIMUM leírja milyen típusról van szó.


Szóval Tippelek, hogy mi a helyzet. Van egy számítógéped amire feltetted a Windows10et és mondjuk kábelen megy is a net de a vezeték nélkül nem.

Első lépésnek csak a rend kedvéért érdemes ellenőrizni, hogy van-e egyáltalán wifi lehetőség a gépedben (wifi modul az alaplapon, vagy bővítőkártyán). Nos a legtöbb windows telepítőnek meggyűlik a baja a hálózati eszközök meghajtóprogramjával (driver), főleg a vezeték nélküliekkel. Ez egy különösen macerás dolog, mert elég genyaság, hogy új gép telepítése után nem tudunk kimenni a netre, hogy leszedjük a megfelelő progikat hozzá és gyakran kell minimum egy másik működő gép emiatt.


Szóval ha laptopod van, akkor a pontos típusa alapján a gyártó honlapjáról le lehet tölteni a "W-LAN" drivert. Előfordulhat, hogy a gyártó van olyan jópofa, hogy több is van fent, sajnos akkor végig kell próbálgatni. Ha rendes géped van akkor meg vagy a wifi kártya vagy az alaplap pontos típusa alapján a gyártó weboldalán kell keresgélni.

2016. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Igen, le sem írtam, hogy ugyanígy (illetve elsőssorban minimum az kell) a wifi stickedhez, vagy bármihez, ami a gépedre dugott, beleépített wifi "vevő", kell ugyanígy drivert szedni.

A routeré nem is feltétlenül kell, ha nem akarod a számítógépről állítgatni (főleg, hogy pl. TP-Link esetén azt egy webes feklületről, driver nélkül is megteheted).

2016. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!