Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tölt be a Windows,...

Miért nem tölt be a Windows, ha rákötök egy HDD-t?

Figyelt kérdés

Vettem egy használt HDD-t (2TB), újszerű állapotú, 100/100-as.

Külső HDD-ben felismeri a gép, le is formáztam, letöröltem róla a patríciókat, amiket az előző gazdája hagyott rajta.


Viszont, amikor belső Winchesterként rakom bele a gépbe, akkor nemhogy a Windows nem tölt be, de még a BIOS sem jön be.

Megjelenik a képernyőn az alaplap gyártó logója és alatta, hogy nyomjak egy F2-t, vagy DEL-t, hogy belépjek a BIOS-ba, de nem lép be a BIOS-ba, hiába nyomkodom.

Nem történik semmi, pedig a billentyűzeten világít az állapojelző.


Próbáltam átrakni másik SATA csatlakozóba, de ott is az történik, mint az előzőekben.

Windows 10-et használok, ha ez mond valamit.



2016. máj. 1. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Windows10...

De most nem az a ludas. Szerintem nem kellett volna hasznaltat venni semmibol. Vajon miert ad el egy elegendo kapacitasu hdd-t? Szar. Olyan hogy a bios nem jon be normalisan nem letezik. Kiveve ha hardver hibas a cucc. Es az van. Kulso meg teljesen mas dolog. Mas csatolofelulet (wd red usbje?), es lehet hogy a sata resze pont szar. Mivel a ketto fuggetlen, mukodhet usbn, akkor is ha a sata elromlott.

2016. máj. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy a Windows nem tölt be lehet azért van mert arról a merevlemezről akar bootolni amit beraktál.


Az, hogy a bios nem jön be, olyan pedig nincs.


Hibakeresés:


Húzz ki minden merevlemezt indítsd el a gépedet. Bejön a bios? Ha igen az alaplap jó.


Rakd bele a régi winyót (csak azt) indítsd el a gépedet. Bejön a BIOS?


Rakd bele csak az új merevlemezt (ugyan arra a sata slotra) indítsd el a gépedet. Bejön a BIOS?


Innen lehet tovább menni majd

2016. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!