Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fontos! Hogyan lehet megoldani...

Fontos! Hogyan lehet megoldani azt, hogy egy nem olvasható fájlt egy programmal társítok?

Figyelt kérdés

Mondom mi a helyzet.


Van egy fájl, amit ha megnyitok, azt írja ki a gép, hogy "A windows nem tudja megnyitni ezt a fájlt. A windows rendszernek tudnia kéne, hogy melyik programmal akarja megnyitni ezt a fájlt". Tudjátok, tehát ez a szokásos szöveg. Ilyenkor társítani kell egy programmal, amely tudja olvasni. A helyzet az, hogy a gépemen fönt is van ez a program, de fogalmam sincs hogyan társítsam. Persze, először rámentem, hogy "kiválasztom a telepített programok közül". Aztán ott a megfelelő program ikonja nem volt. Ezért úgy gondolom, hogy valahogy máshogy kéne megoldani, hogy az a program nyissa meg a fájlt.


2016. máj. 3. 22:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem a programozásba akartam kirakni, hanem a programokba.
2016. máj. 3. 22:56
 2/11 anonim ***** válasza:
Ott ahol a társításnál ki kell választani a programot, ott lesz egy olyan hogy másik alkalmazás választása, és ott ha legörgetsz lesz majd olyan h másik alkalmazás keresése a gépen. Megkeresed az adott program helyét, kiválasztod az exe-jét és kész.
2016. máj. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ki kell tallózni a program exe-jét.
2016. máj. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És az exe az általában hol található? Mert maga a program 4,6 GB, rengeteg fájllal.
2016. máj. 3. 23:02
 5/11 A kérdező kommentje:

"Ott ahol a társításnál ki kell választani a programot, ott lesz egy olyan hogy másik alkalmazás választása"


Ilyen nincs sehova sem írva. Windows 7-em van.

2016. máj. 3. 23:06
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja ez esek a fájlok win rar-ban vannak. Bár vanank olyanok is ,amik nincsenek winrarban, mégsem működik az amit mondasz.
2016. máj. 3. 23:09
 7/11 A kérdező kommentje:
Most az egyik winraros fájlt társítottam, de végül mégsem tudja megnyitni. És most mindegyik winraros fájl abba próbálja megnyitni, amibe társítottam. De a gond az, hogy már nem tudom mással társítani, mert nem kínálja fel a lehetősége még egyszer.
2016. máj. 3. 23:24
 8/11 anonim válasza:
Jobbklikk a programod parancsikonjára ami az asztalon van (amivel meg akarod nyitni), tulajdonságok, megnézed a "cél" mezőben, hogy hol található pontosan az exe amivel a program indul. Majd a fájlra amit nem tudsz megnyitni szintén jobbklikk, társítás, másik alkalmazás választása, és szépen megkeresed azt az exe-t aminek az előbb meglested a pontos helyét.
2016. máj. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Így már működött a nem winraros fájlokkal. A probléma az, hogy van egy másik program is, amihez néhány fájlt szintén társítani kéne. Én társítottam is, de magát a parancsikont (tudom, az exét kellett volna). Erre nem tudja továbbra sem megnyitni őket, de mivel már társítottam, ezért még a lehetőséget sem adja meg, hogy társíthassam az adott programhoz.
2016. máj. 4. 11:02
 10/11 A kérdező kommentje:
Most azzal próbálkoztam, hogy a winrarból egyszerűen kihúztam az asztalra, és úgy társítottam, mostmár az exét. De sajnos ugyanúgy nem tudjam megnyitni.
2016. máj. 4. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!