Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért vannak emberek, akik...

Miért vannak emberek, akik dacára annak, hogy a programok 90%-a Windows-ra készült, Linuxot használnak?

Figyelt kérdés
Nem érzik, hogy el vannak vágva a legjobb programoktól, hogy egy nehezen használható rendszert telepítettek, amivel sokmindenből kimaradnak?

2016. máj. 4. 21:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
55%
#11.Belőled meg sugárzik az értelem...
2016. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 tabaki ***** válasza:
100%

@#11:

Brávó, ez aztán a bátor kiállás!

Jöhetnek az érvek.

2016. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
A válasz eltűnt attól függetlenül várjuk az érveket a win mellett,ja hogy nem fut rajta a gétéa 5 meg a káll of duti...
2016. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
27%

Nem gondolom, hogy ismét bele kellene menni egy személyeskedésig menő, sértegetős vitába. Mivel én csak hírből ismerem a Linuxot , nem is gondolnám magam kompetens személynek minősíteni azt. Őszintén nem is érdekel. Tök fölösleges negyedévente kirobbantani egy Win-Linux vitát. Mindenki azt használ ami jól esik neki. Nem mindegy? Ha valaki a Linuxtól boldog akkor egészségére, aki a Windowsra esküszik annak is. Nekem attól nem lesz jobb, ha valaki ezt vagy azt az op.rendszert használja. Ez mindenkinek a saját ízlése.

Én csupán a saját tapasztalataimról tudok beszélni, ha valaki engem kérdez. Nincs különösebb programozói ismeretem, sőt, nulla. A lényeg, hogy fájlmegosztó oldalról származik a Win7-64bites op.rendszerem, és ezen tudom gyakorolni a Vegas BCC8-as effekt kiegészítőjét amit Linuxon ugye nem tudnám művelni. Már hallom, hogy a Linuxosok kórusban kiálltanak különböző profi videós progikat amik bizonyára jobbak ennél, akkor csak használják azt ők, én nekem ez bőven megfelel. Én nem játszom a gépen egy játék sincs fenn, engem az soha nem érdekelt. Én videókat szerkesztek arra pedig számomra a Vegas nyújt megoldást. Mások meg nem érdekelnek....

2016. máj. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
55%
Attól meg pláne nincs nagyobb erekcióm mert Win7et használok, sőt szenvedtem vele eleget, hogy ne legyek tőle beájulva, őszintén szólva egy rakás fos. De ez van, már működnek azok a programok amikre szükségem van és ennyi. Más op.rendszerrel én már ezt nem akarom ezt végig játszani. Utálom az egészet.
2016. máj. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek elvágva semmitől a Linux felhasználók, mert szinte minden területen megtalálják a megfelelő szoftvert a feladatra, amit meg akarnak oldani.


Egy teljesen átlagos netező, tartalomfogyasztó felhasználónak gyakorlatilag teljesen mindegy, mit adsz a kezébe, egy ChromeOS-en is elvan, pedig az csak egy böngésző.


Van persze néhány speciális terület, ahol speciális szofverre van szükség, ami mondjuk csak Windows-on érhető el. Semmiképpen nem állnék neki videókat vágni/effektezni Linuxon. Meg óriásplakátokat sem azon csinálnék. Mondjuk Windows-on sem, mert a "kreatív" területen a Mac-es szoftverek szerintem sokkal jobbak általában (pl. azért, mert az OSX alatt is egy U*IX alap adja a rendszer stabilitását). Meg hát ha MS-Office kell, akkor nincs mese (ne gyertek a Libre/Open stb. csodákkal, közel nem tudnak annyit - kiválképpen az Excel-re gondolok).


Továbbá vannak olyan emberek is, akik úgy gondolják, hogy nem szeretnének pénzt adni oprendszerre, viszont lopni meg nem akarnak, nekik is nagyon jó alternatíva.


Nem tudom, honnan az adat, hogy a programok 90%-a Windows-ra készül?


A játékosok sincsenek kirekesztve. Egyrészt vannak Linuxon játékok szinte minden kategóriában, de ha ennél komolyabbra vágynak, lehet tartani a TV alatt otthon egy konzolt, és ez is ki van pipálva.


Nem tudom mennyivel nehezebb használni egy mai, modern Linux desktop rendszert, mint egy Windows 10-est? Szerintem semennyire, de csak hozzászokás kérdése. Adtam már haza Amigát, Linux PC-t, Windows PC-t és MacBook-ot is, egyikkel sem volt probléma, mindenki tudja használni.


Ha úgy gondolod, hogy nehezen használhatók a modern Linuxok, akkor vagy nem láttál még olyat közelről, vagy a Windows használata is nehézkesen megy, csak nem tudsz róla :-)

2016. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
92%

" Nem érzik, hogy el vannak vágva a legjobb programoktól"


Nem. A Debiané a legteljesebb szoftverbázis , több mint 43.000 programmal , mindenre találni megfelelőt.


" egy nehezen használható rendszert telepítettek "


Amikor kezdő voltam már akkor se akadtam különösebb nehézségbe , a józan paraszti ész & logika sokat segít , mert ezekkel könnyen meglehet érteni az egész működését.


" sokmindenből kimaradnak? "


Ez végső soron még igaz is. Kimaradok a vírusirtókkal való szarakodásból ,a fizetésből , kimaradok a bugyuta kis fizetős officeból , kimaradok a felhasználókra erőltetett céges megoldásoktól.

Hatalmas veszteségek:))

2016. máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Tom Benko ***** válasza:
75%

Milyen legjobb programoktól vagyok elvágva? Attól, hogy a programok 90%-a windosra készül, még nem leszek elájulva, mert annak a 90%-nak a 90%-a valami éktelen ratyi.

Nehezen használható? Mennyiben? Hogy kézzel kell beírnom egy (agyon kommentelt és leírással ellátott) konfigfájlba az általam elképzelt beállításokat? Az jobb, hogy helyette a registry nevű vérhányásban kereshetek valami durva logikus értéket?

Nehezen használható? Nekem pl. úgy áll kézre a rendszertálca, hogy felül bal oldalon van az indítómenü, alul pedig a futó programok. Nem tudom, ezt natívan, segédprogramok nélkül be tudod állítani windows alatt? (Utoljára xp-n próbáltam, ott esélytelen volt.)

Sokmindenből kimaradok? Mármint a komolyabb agyérgörcsökre gondolsz?

Hogy miért vannak emberek, akik Linuxot (OSX-et, BSD-t, Haikut, stb...) használnak? Mert nem mindenki szereti az egyenszabású világot a kötelező egyenmosollyal.

2016. máj. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
9%

"A Debiané a legteljesebb szoftverbázis , több mint 43.000 programmal , mindenre találni megfelelőt. "

Windowsra már 2010 ben több, mint 4 millió program volt - már ha hihetünk a microsoftnak, de gondolom a 43 ezret sem személy szerint te számoltad össze. Igen, túlnyomórészt nem jók, de elárulok valamit, ez nem win specifikus probléma, szar programot írnak minden platformra - ugyanakkor 4 millióból sanszosabb, hogy találsz használhatót mint 43 ezerből.


Egyébként érdekes, hogy milyen különlegesnek érzi magát mindenki aki bármilyen linuxot használ - csak tudnám miért, távolról sem problémamentes, nem ad minden területen alternatívát(napi szinten használok unity t, 3ds max ot, unity t, substance designer t - vs t leszámítva egyik sincs linuxra, ahogy alternatíva sem(nem, a blender nem az)), és bármennyire is magyarázzátok nem felhasználóbarát egy windowshoz képest, az átlagfelhasználónak nem az kell, hogy az utolsó bitet is testreszabhassa, vagy hogy egy csudiklassz parancssorral mókolhasson, hanem hogy dög nagy ikonokra kattintgatva elérjen mindent amire szüksége van, és közben ne barmoljon el semmit ha véletlenül bekeveredik a rendszerbeállítások közé. Windowst kinyírni sokkal nagyobb művészet, vitán felül, a legtöbb emberben annyi életösztön sincs, hogy rákeressen a how to install windows szavakra(holott w10 nél talán 3 kattintásnyi manuális munkával jár a dolog), amíg a linux egy hangultnyit is bonyolultabb(és az, ismerek nem egy profi programozót aki sikeresen hazavágott már linuxot pl rossz driver telepítéssel(és ez nem a felhasználóra nézve gáz, 2016 van, az oprendszertől, meg általában a programoktól elvárható, hogy hülyebiztos legyen, a szoftver szolgálja ki az embert, nem fordítva), amíg ez a helyzet nem változik a linux ugyanúgy rétegoprendszer marad ahogy eddig - esetenként lehet jobb, de csak annak a néhány százaléknak, az egyetlen egyértelmű előnye, hogy ingyenes, semmi egyéb).

2016. máj. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 tabaki ***** válasza:
89%

"Egyébként érdekes, hogy milyen különlegesnek érzi magát mindenki, aki bármilyen linuxot használ"


Számomra érdekesebb, hogy a Windows-fanoknak egy szerencsére nem túl nagy lélekszámú csoportja miért érzi a linux használatát a természetes világrend pökhendi arculcsapásának. Vagy, hogy miért látja gőgös fennhéjázásnak, amikor valaki rámutat az általa preferált rendszer erényeire a piacvezetőével szemben, pláne miért kell örökké újra provokálnia egy értelmetlen vitában, amelyben már régóta unalomig ismertek mindkét fél érvei. Vagy miért gondolja, hogy a Windows tekintélyét éppen neki kell megvédenie, vagy egyáltalán, hogy az védendő amiatt, hogy még létezik használható operációs rendszer...

2016. máj. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!